ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیام تسلیت وزیر آموزش وپرورش به مناسبت درگذشت دکتر علی شریعتمداری

به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام تسلیت فخرالدین دانش آشتیانی به شرح زیراست :

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

بار دیگر ستاره ای درخشان از سپهر علم و فضیلت غروب کرد. دکتر علی شریعتمداری ، چهره ماندگار علمی کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت.

وی که انسانی به غایت آزموده و فروتن بود، همپایه دانش، بینشی عمیق داشت و به اندازه تعلم، تجربه اندوخته بود. دکتر شریعتمداری، دانشمندی صاحب اثر و شخصیتی وارسته بود و در طول حیات علمی پربارش، تألیف و ترجمه ده ها عنوان کتاب و مقاله علمی، اجتماعی، فرهنگی و تربیتی را در کارنامه علمی خود داشت. آثار فاخر ایشان به حقیقت منشاء برکات بسیار در حوزه علوم تربیتی در سطح ملی و بین المللی بوده و خواهد بود.

دکتر شریعتمداری  خدمات آموزشی خود را از حوزه آموزش و پرورش با سمت آموزگاری و دبیری آغاز کرد  و در ادامه با احراز رتبه دانشیاری و استادی در دانشگاه های بزرگ کشور به تدریس در حوزه تعلیم و تربیت پرداخت .

 هرچند چراغ عمر دنیایی آن دانشمند روشن ضمیر به خاموشی گرایید، اما به یقین، خدمات شایسته علمی و فرهنگی ایشان چون خورشیدی رخشان بر تارک این سرزمین خواهد درخشید.

گرچه غم فقدان آن فرهیخته فرزانه به توصیف در نخواهد آمد، اینجانب، رحلت جانگداز آن دانشمند ارجمند را به جامعه علمی و دانشگاهی،  فرهیختگان و فرهنگیان ، اصحاب قلم  و اندیشه به ویژه خانواده معزّای آن فقید سعید تسلیت می گویم و از درگاه یگانه علیم برای آن عزیز از دست رفته، غفران الهی و برای بازماندگان و جامعه فرهیختگان حوزه تعلیم و تربیت کشور، صبر و اجر جمیل مسئلت دارم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.