ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیام تسلیت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها برای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
عروج ملکوتی و بهت انگیز آیت الله هاشمی رفسنجانی، امیر کبیر زمان، چنان ایران اسلامی را غرق در ماتم کرد که گویی پدر ملت ایران فرزندانش را ترک کرده و به سفر ابدی رفته است. آیت الله هاشمی رفسنجانی، شناسنامه انقلاب و مواضع و آثارش صحیفه روشن بینی دینی بود. مجاهدات آرمان گرایانه، واقع بینی دوراندیشانه و اعتدال گرایی حکیمانه از ویژگی‌های این مرد بزرگ اساطیری ایران معاصر بود.
سوگمندانه باید گفت گرچه فقدان او عظیم و جانکاه است؛ اما مصیبت عظمی جفایی است که در سالهای اخیر بر او روا داشتند و آنچه که عظمت روح بلندش را صد چندان می‌کند، صبوری او بر شکسته شدن استخوان‌هایش از ناجوانمردی زخم زبان‌ها، تهمت‌ها، حتاکی‌ها و بی‌مهری‌های جفاکارانه ایست که طی سال‌های اخیر از سوی مدعیان اسلام و انقلاب و لقمه چینان سفره انقلاب بر هاشمی وارد شد. آنچه بر ایشان گذشت، شاید بتوان گفت، بسی دردناک‌تر از شکنجه‌ها و فشارهای ظالمانه ایست که ایشان طی سالهای طولانی مبارزه با رژیم شاه و دفاع از نهضت امام خمینی (ره) متحمل شد. هاشمی یکبار به دست منافقین فرقانی ترور شد و یکبار در جریان رد صلاحیتش برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲که هر دو ناکام ماند و او ماند؛ بلکه بزرگ‌تر و محبوب‌تر از همیشه. بالاترین رأی تاریخ انتخابات مجلس خبرگان، قدرشناسی حکیمانه‌ای بود که مردم تهران به پاس مردم گرایی‌های این مجاهد عظیم الشأن ابراز داشتند.
سخنان دردمندانه‌ای که آیت الله هاشمی رفسنجانی، ده روز پیش از ارتحالش در اربعین همرزم دیرین خود، مرحوم آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در حسنیه جماران بر زبان آورد و طی آن از بی‌مهری‌ها و قدرناشناسی‌های سال‌های اخیر در حق ایشان گلایه کرد، در حقیقت نوعی حدیث نفس محسوب می‌شد که با لحنی محزون و بغض آلود از این نامردمی‌های روا داشته شده در حق استوانه‌های انقلاب که مصداق بارز آن خودش بود، پرده برمی داشت.
امروز که پیکر مطهر آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار غمخوار و نزدیک امام خمینی (ره) در کاشانه انسش، حسنیه جماران آرمیده است، یقین داریم که هاشمی و راه هاشمی همیشه زنده است و ملت ایران هر چه استوارتر بر این راه پای می‌فشارد. بدین وسیله این ضایعه جبران ناپذیر را به خانواده گرامی و همه پویندگان راهش تسلیت عرض می‌کنیم.

شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها
 ۲۰ دیماه ۱۳۹۵

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.