ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جاسوس روس‌ها به ویکی‌لیکس اطلاعات می‌داد/روس‌ها از انتخاب ترامپ خوشحال بودند

به گزارش مشرق، هنوز چند ساعت از گزارش اطلاعاتی‌های آمریکا به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور در خصوص دخالت سایبری روس‌ها در انتخابات اخیر نگذشته که جزئیات این گزارش به رسانه‌ها درز کرده است.

آنطور که یک مقام آگاه به سی‌ان‌ان گفته، نیروهای امنیتی آمریکا، فردی را که برای روس‌ها کار می‌کرده و ایمیل‌های «هیلاری کلینتون» را به دستور آنها برای ویکی‌لیکس می‌دزدیده را شناسایی کرده‌اند.

فاش شدن ایعاد جدیدی از استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی در هنگام تصدی پست وزارت خارجه، ضربه‌ای بود که در روزهای آخر منتهی به انتخابات به حیثیت سیاسی وزیر سابق و رقیب آن روزهای ترامپ وارد شد.

همان روزها «جولیان آسانژ» بنیانگذار ویکی‌لیکس که این افشاگری را انجام داده بود، با قاطعیت گفت که کمکی از روس‌ها نگرفته است.

هیلاری بارها از این اقدام به عنوان یکی از دلائل شکست خود یاد کرده است.

منبع سی‌ان‌ان از بخش دیگری از گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا به اوباما هم اطلاع داشته است. در این بخش، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا ادعا کرده‌اند که فایل ضبط‌شده مکالمه مقامات روس را دارند که نشان می‌دهد از انتخاب ترامپ به عنوان جانشین اوباما، خوشحال بوده‌اند.

دونالد ترامپ از ادعاهای ساکنان فعلی کاخ سفید در خصوص روابط گرمش با روس‌ها و حمایت هکرهای مسکو از ریاست‌جمهوری وی، به شدت ناراضی است و حتی 2 هفته پیش، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید را بخاطر اشاره صریح به این مطلب، «احمق» خواند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.