ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

630 مقاله به گردهمایی جغرافیا، محیط زیست، امنیت و گردشگری قاینات رسید

عبدالمجید احمدی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران و عوامل اجرایی همایش جغرافیا ،محیط زیست ، امنیت و گردشگری قاینات افزود: از مجموع مقاله های رسیده 235 مورد توسط کمیته علمی انتخاب شد.
وی بیان کرد: از 235 مقاله منتخب 130مورد به صورت پوستر و بقیه سخنرانی است و
و مقاله های منتخب برتر در مجله های علمی و پژوهشی چاپ خواهد شد.
وی هدف اصلی از برگزاری این گردهمایی را معرفی خراسان جنوبی، شهرستان قاینات و بویژه دانشگاه بزرگمهر در راستای توسعه منطقه عنوان کرد.
وی اضافه کرد: ارایه آخرین دستاوردهای متخصصان حوزه های محیط زیست و جغرافیا، امنیت و گردشگری، تبادل نظر علمی، ارائه دستاوردهای آن به مسئولان برای توسعه بخش های مربوط ، ایجاد همگرایی بین گرایشها و رشته های مختلف علوم جغرافیایی ، محیط زیست و گردشگری، ایجاد ارتباط و فراهم کردن بستری مناسب برای تعامل علمی دانشجویان و استادان از دیگر اهداف برگزاری همایش است.
عضو هیات علمی دانشگاه بزرگمهر قاینات اظهار کرد : 200 نفر از استادان برجسته و اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور با دبیرخانه همایش همکاری دارند و تمامی امور اجرایی همایش توسط دانشگاه بزرگمهر مدیریت می شود.
به گفته احمدی سایر سازمانها و اداره های شهرستان همکاری و حمایت خود را از این همایش اعلام کردند.
وی افزود : حدود 100 نفر از نخبگان ، پژوهشگران و استادان کشور برای شرکت در این همایش دعوت شدند که با سخنرانی و ارایه مقاله در برنامه های جانبی از جمله برگزاری نمایشگاه، دوره آموزشی و کارگاههای تخصصی ویژه همایش شرکت خواهند کرد.
وی گفت : نمایشگاه دستاوردها و پتانسیل های محیط زیستی استان و شهرستان ، پتانسیل های بخش میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری اداره محیط زیست و میراث فرهنگی قاینات در حاشیه همایش برگزار می شود.
دبیر همایش یادشده یادآور شد: در این گردهمایی چهار کمیته شامل اجرایی، اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات، راهبردی و کمیته سیاست گذاری همایش از 9ماه پیش فعالیت خود را آغاز کرد.
وی اظهار کرد: 50 نفر از عوامل اجرایی به صورت مستقیم در 2 روز برگزاری همایش همکاری خواهند داشت.
شهرستان قاینات با داشتن هشت واحد آموزش عالی افزون بر پنج هزار دانشجو دارد.
قاین مرکز شهرستان قاینات در 100 کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
*7218*2047* خبرنگار - محمد امین زرگر * انتشار دهنده - عباسقلی اشکورجیری


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.