ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توصیه های بهداشتی دامپزشکی استان مرکزی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت،آمده است: ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از نوع اچ5-ان8(H5N8) است که در بین پرندگان مهاجر، بومی و صنعتی تخم گذار کشور دیده شده است و تا کنون هیچ موردی از درگیری طیور گوشتی با این بیماری در کشور گزارش نشده است.
در این اطلاعیه افزوده شده است: مردم می توانند از گوشت و تخم مرغ طیور به شکل پخته بدون هیچگونه نگرانی استفاده کنند.
در ادامه این اطلاعیه توصیه شده است: مردم گوشت و تخم مرغ مورد نظر خود را با اطمینان کامل از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کنند.
در این اطلاعیه از مردم خواسته شده است: از شکار، نگهداری، خرید و فروش پرندگان به خصوص پرندگان مهاجر و استفاده از گوشت اینگونه پرندگان خودداری کنند.
عدم نگهداری طیور بومی و سنتی در محیط های باز و تماس با پرندگان وحشی و مهاجر، کاهش تماس بین طیور اهلی و انسان با پرندگان وحشی به ویژه پرندگان مهاجر و منابع آبی آلوده و خودداری از تماس با تلفات پرندگان تلف شده از دیگر توصیه های دامپزشکی استان مرکزی در این اطلاعیه است.
در این اطلاعیه افزوده شده است: مردم هرگونه اخبار خود در خصوص علایم این بیماری در طیور و تلفات مشکوک پرندگان را به بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مرکزی اطلاع رسانی کنند.
ستان مرکزی با 12 شهرستان، و یک هزار و 539 روستا، دارای 622 واحد مرغداری صنعتی، 491 واحد گاوداری صنعتی و 191 واحد کارگاه پرورش آبزیان است.
1955/3075/دریافت کننده: مهدی عظیمی**انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توصیه های بهداشتی دامپزشکی استان مرکزی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.