توصیه های بهداشتی دامپزشکی استان مرکزی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت،آمده است: ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از نوع اچ5-ان8(H5N8) است که در بین پرندگان مهاجر، بومی و صنعتی تخم گذار کشور دیده شده است و تا کنون هیچ موردی از درگیری طیور گوشتی با این بیماری در کشور گزارش نشده است.
در این اطلاعیه افزوده شده است: مردم می توانند از گوشت و تخم مرغ طیور به شکل پخته بدون هیچگونه نگرانی استفاده کنند.
در ادامه این اطلاعیه توصیه شده است: مردم گوشت و تخم مرغ مورد نظر خود را با اطمینان کامل از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کنند.
در این اطلاعیه از مردم خواسته شده است: از شکار، نگهداری، خرید و فروش پرندگان به خصوص پرندگان مهاجر و استفاده از گوشت اینگونه پرندگان خودداری کنند.
عدم نگهداری طیور بومی و سنتی در محیط های باز و تماس با پرندگان وحشی و مهاجر، کاهش تماس بین طیور اهلی و انسان با پرندگان وحشی به ویژه پرندگان مهاجر و منابع آبی آلوده و خودداری از تماس با تلفات پرندگان تلف شده از دیگر توصیه های دامپزشکی استان مرکزی در این اطلاعیه است.
در این اطلاعیه افزوده شده است: مردم هرگونه اخبار خود در خصوص علایم این بیماری در طیور و تلفات مشکوک پرندگان را به بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مرکزی اطلاع رسانی کنند.
ستان مرکزی با 12 شهرستان، و یک هزار و 539 روستا، دارای 622 واحد مرغداری صنعتی، 491 واحد گاوداری صنعتی و 191 واحد کارگاه پرورش آبزیان است.
1955/3075/دریافت کننده: مهدی عظیمی**انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توصیه های بهداشتی دامپزشکی استان مرکزی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.