ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد شدید عضو شورای‌شهر از قالیباف/ درباره املاک نجومی اتفاق خاصی نیفتاده/شورای شهر به تحقیق و تفحص از شهرداری رای نداد

یک عضو شورای شهر ضمن انتقاد از سخنان تند اخیر محمدباقر قالیباف گفت که شهردار تهران با سفسطه و برخورد سیاسی به نتیجه نمی‌رسد. آفتاب‌‌نیوز :  محمدمهدی تندگویان گفت: آقای قالیباف گفتند به عقل جن هم نمی‌رسید که بگویند ترافیک ساختگی است. من خواسته‌ام از آقای قالیباف این است که به موضوعات تخصصی پاسخ تخصصی بدهند، با سفسطه و برخورد سیاسی به نتیجه نمی‌رسیم. ترافیک یک موضوع تخصصی است و نیاز دارد به آن پاسخ تخصصی داده شود؛ آن هم از سوی کسی که ۵ سال ناجا بود و ۱۲ سال است که در شهرداری است. در مجموع ایشان حدود ۱۷ سال با موضوع ترافیک به صورت ریاستی درگیر است. ما نیاز داریم پاسخ تخصصی به ما بدهند. این مدل برخورد دردی از ترافیک و مردم دوا نمی‌کند.
به گزارش آفتاب‌نیوز، عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این که این روزها نام شهردار تهران در بین کاندیداهای ریاست‌جمهوری مطرح است. در صورت رای نیاوردن در انتخابات باز هم امکان قانونی برای ریاست دوباره‌اش بر شهرداری تهران وجود دارد، گفت: فکر می‌کنم بر اساس قانون دیگر بیشتر از سه دوره نمی‌تواند کاندیدای انتخاب شهردار شود، این مشکل را حتی در دوره قبل هم داشتیم که قانون دو دوره متوالی را ذکر کرده است. با این وجود فکر نمی‌کنم بتواند نامزد انتخاب شهردار شود.
أین عضو شورای شهر تهران با اشاره با شائبه استفاده انتخاباتی از امکانات شهرداری گفت: شورا تا حالا چندین بار تذکر داده است و ایشان هم صراحتا منکر این اتفاق می‌شود و حتی می‌گوید فعلا قصد ندارم، اگر هم قصد داشته باشم اعلام نمی‌کنم. ما اسناد و مدارکی نداریم که این اتفاق می‌افتد. شورا می‌تواند تذکر بدهد که تقریبا هم همه اعضا تذکر داده‌اند که هیچ وقت از این سمت برداشت سیاسی نشود. امیدوارم این گونه نشود.
وی در پاسخ به این که در انتخابات گذشته روابط عمومی ایشان وارد کارها اجرایی ستاد آقای قالیباف بودند، آیا شورا قادر به پیگیری نیست، بیان کرد: امکان پیگیری وجود دارد ولی این که پاسخگو باشند و تبعیت کنند، بحث دیگری است. نهادهای فرادستی باید ورود کنند. شورا نهایتا می‌تواند تذکر دهد. اگر اثبات شود که از امکانات شهرداری برای انتخابات استفاده می‌کنند، نهادهای دیگر باید ورود پیدا کنند و جلوی این کار بگیرند. این موضوع دیگر در حوزه کاری شورا نیست.
تندگویان درباره پرونده املاک نجومی گفت: این ماجرا در اختیار قوه قضاییه و دادستانی است. نتیجه در دست ما نیست.
عضو شورای شهر تهران درباره پیگیری اعضای شورای شهر گفت: بحث تحقیق و تفحص از شهرداری و مجرای املاک نجومی مطرح شد که آقایان رای ندادند. موضوع بازرسی و نظارت هم مطرح شد که به کمیسیون نظارت شورا آقای سروری واگذار شد. از آن کمیسیون هم نه گزارشی بیرون آمده و نه مطلبی ارائه شده است. تقریبا درباره املاک نجومی اتفاق خاصی نیفتاده است.»
منبع: انتخاب

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.