ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز رزمایش ناو هواپیمابر چین در دریای جنوبی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، منابع نظامی پکن اعلام کردند: تنها ناو هواپیمابر این کشور با نام «لیا ئونینگ» رزمایش خود در آبهای دریای چین جنوبی را آغاز کرد.

در این رزمایش هواپیماهای جت ۱۵-J و بالگردهای متعدد برای جنگهای دریا به دریا بکار گرفته شده اند.

این منبع در ادامه بدون اشاره به جزئیات این رزمایش و انواع دیگر هواپیماهای بکار گرفته شده در آن گفت: انجام اینگونه رزمایشها به منظور بالا بردن تجارب عملی نیروی دریائی و چگونگی مقابله ناو هواپیمابر هنگام بروز جنگ احتمالی ضروری است.

لازم به ذکر است ناو هواپیمابر «لیا ئونینگ» ساخت کشور روسیه است که در سپتامبر سال ۲۰۱۲ در اوکراین تعمیر و تحویل چین شد. هم اکنون صنایع وزارت داخلی چین در حال طراحی و ساخت اولین ناو هواپیمابر بومی است.

گفتنی است که در حال حاضر دولت چین بر سر مالکیت قسمتهائی از دریای جنوبی این کشور با دولتهای منطقه آسیای جنوب شرقی و ژاپن مناقشه دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.