ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اسپیکرهای شیشه ای Turtle Beach تمرکز خود را بر روی شعاع پخش میزان صدا قرار داده اند -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,اسپیکرهای شیشه ای Turtle Beach تمرکز خود را بر روی شعاع پخش میزان صدا قرار داده اند,[categoriy]

اسپیکرهای شیشه ای Turtle Beach تمرکز خود را بر روی شعاع پخش میزان صدا قرار داده اند

اسپیکرهای شیشه ای Turtle Beach تمرکز خود را بر روی شعاع پخش میزان صدا قرار داده اند -آکااسپیکرهای شیشه ای Turtle Beach تمرکز خود را بر روی شعاع پخش میزان صدا قرار داده اند

آکاایران: اسپیکرهای شیشه ای Turtle Beach تمرکز خود را بر روی شعاع پخش میزان صدا قرار داده اند

آکاایران: شیشه های HyperSound می توانند فرصت های متفاوتی را در آینده به واقعیت تبدیل کنند.
شیشه های Beach HyperSound یکی از تاثیرگذارترین نمونه های تکنولوژی است که در طول سال ها آن را مشاهده کرده ایم.

به گزارش آکاایران: در بلندگوهای سنتی، صدا مانند نور یک لامپ به اطراف پراکنده می شد، اما در یک نقطه متمرکز نبود. HyperSound بیشتر به یک چراغ قوه شباهت دارد: یک شعاع متمرکز از صدا که تنها در مقابل بلندگویی که از یک تکه شیشه تشکیل شده است، قابل شنیدن است.

به منظور دستیابی به این ترفند، HyperSound کار خود را با تولید صدا در یک طیف فراصوتی آغاز کرده است، و در آن از امواج صدایی استفاده شده است که از فرکانسی بالاتری در مقایسه با محدوده ی شنوایی انسان برخوردار است. البته زمانی که این صدا به گوش شما میرسد، این امواج کاملا قابل شنیدن هستند.

تکنولوژی HyperSound نیز پیش از این در یکی از محصولات Turtle Beach مورد استفاده قرار گرفته است گه البته در این محصول از شیشه استفاده نشده است. محصول HyperSound Clear 500p برای کمک به مشکل شنوایی در زمان نگاه کردن تلویزیون طراحی شده است. این محصول از یک جفت بلندگوی فراصوتی برخوردار است که به منظور قرار گرفتن مستقیم به سمت شنونده تهیه شده است، و به آن ها اجازه می دهد تا بهتر به شنیدن صداهای با فرکانس بالاتر بپردازند در حالی که دیگران تلویزیون را با شنیدن صدای خروجی معمولی نگاه می کنند.

این نمونه از محصول، از یک قطعه شیشه که در پشت مانیتور قرار داده شده است برخوردار است، که به مک بوک پرو به وسیله ی یک جعبه ی رسیور متصل میشود که به پردازش صدا می پردازد. حدود شش پا جلوتر از این دستگاه یک مبل قرار داشت که ما را به نشستن بر روی آن راهنمایی کردند. از جایی که ما قرار داشتیم، تصویر بسیار واضح بود. این شیشه به خارج کردن یک صدای توخالی اما قابل شنیدن می پرداخت که به خروجی صدای یک بلندگوی پربسامد نسبت به یک بلندگوی متعادل، شباهت بسیاری داشت. زمانی که به گوشه ای از اتاق رفتیم، همچنان می توانستیم این صدا را بشنویم. همچنین گوش های من قانع شده بودند که این صدا از مبل بیرون می آید: یعنی این صدا طوری به نظر می رسید که انگار شخصی تلفن خود را بر روی مبل جا گذاشته است و این تلفن به آرامی در حال پخش موزیک می باشد.

Turtle Beach امیدوار است که نمونه ی اولیه ی اسپیکرهای شیشه ای آن ها صحبت هایی را در مورد آن چه که میتوان به وسیله ی تکنولوژی انجام داد ایجاد کند. این شرکت چندین ایده در ذهن دارد: این که شیشه هایی بر روی داشبور ماشین قرار داده شوند که می توانند تنها به راننده و فقط به راننده دستورالعمل هایی را ارائه کنند و یا چیزی  ساده تر از یک تلویزیون ، تلفن هوشمند یا لپ تاپ باشد، که بتواند از حالت حفظ حریم خصوصی صوتی نیر برخوردار باشد. برای تماشای تلویزیون، که تا اینجا جذاب ترین مفهوم برای ما می باشد، شما نیاز دارید تا یک بلندگو با برد متوسط را در کنار شنونده قرار دهید. این شرکت به وضوح اعلام کرده است که این روش، اثباتی برای مفهوم بلندگوهای ساخته شده بر پایه ی شیشه است و از هر گونه محصول تبلیغاتی بسیار فاصله دارد.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.