ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترس اسرائیل از عروسک های چفیه پوش

رژیم غاصب اسرائیل از بیم انجام حملات انتقام جویانه مبارزان فلسطینی، محموله‌ای از عروسک هایی با نمادی از انتفاضه را توقیف کرد. خبرگزاری فارس: رژیم غاصب اسرائیل از بیم انجام حملات انتقام جویانه مبارزان فلسطینی، محموله‌ای از عروسک هایی با نمادی از انتفاضه را توقیف کرد.
گمرک رژیم صهیونیستی در شهر بندری حیفا هزاران عروسک چفیه پوش سنگ به دست  به سبک مبارزان فلسطینی را که عازم کرانه باختری بود، توقیف کرد.
ترس اسرائیل از عروسک های چفیه پوش
به نوشته روزنامه انگلیسی «دیلی میل» عروسک‌های چفیه پوش که در بسته‌های حاوی علامت «لباس و قالیچه » به بندر حیفا در شمال اسرائیل قاچاق شده بودند، از سوی گمرک مصادره شدند.
بر اساس این گزارش، این  4 هزار عروسک لباس‌هایی شبیه مبارزان فلسطینی را بر تن داشتند که صورتشان با چفیه پوشانده شده و تنها چشمهایشان معلوم بود و در دست راست سنگی به دست داشتند.
«شلی الکایام» از اعضای کمیته آموزشی کنیست رژیم صهیونیستی در این باره گفت: «اگر اسباب بازی پرتاب سنگ را به سوی مردم دیگر نشان دهد، باعث عادی شدن این کار خواهد شد. این عروسک‌ها رفتارهای خشونت آمیز را عادی می‌کنند.»
وی بابیان تاثیر پذیری کودکان سه تا 8 ساله از این عروسک‌ها افزود، باید نسبت به ارسال این عروسک‌ها به کرانه باختری نگران باشیم.
شایان ذکر است، انتفاضه شکلی از اعتراض مردم فلسطین علیه اوضاع نابسامان در اردوگاه‌ها، افزایش بیکاری، تبعیض نژادی و سرکوب روزانه مردم فلسطین به دست رژیم اسرائیل است.
انتفاضه اول فلسطین یا «انقلاب سنگی»، به این دلیل نام گذاری شد چون که سنگ ابزار اصلی در آن بود. برحسب آمارها، حدود 3000 فلسطینی در حین حوادث انتفاضه به دست ارتش غاصب اسرائیل شهید شدند

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.