ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آصفری: نیازهای ایران و روسیه دو طرفه است/ روسیه بدون کمک ایران و جبهه مقاومت نمی تواند به اهداف خود دست پیدا کند/ حضور ایران در سوریه به درخواست این کشور بود

برخی از کشورهای جبهه مقاومت،داری توان زمینی، برخی توان موشکی، برخی توان هوایی و بخشی هم توان بخش فرهنگی را دارا هستند؛ همه این عوامل باعث شده تا به اهداف خود دست پیدا کنند. محمدحسن آصفری، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با نامه نیوز و با اشاره به وضعیت جبهه مقاومت در منطقه گفت: رمز پیروزی جبهه مقاومت قطعا وحدت و همبستگی است و خوشبختانه تاکنون به لطف وحدت و یکپارچگی توانسته اند به پیروزی‌های مهمی دست پیدا کند.
وی ادامه داد: برخی از کشورهای جبهه مقاومت،دارای توان زمینی، برخی توان موشکی، برخی توان هوایی و بخشی هم توان بخش فرهنگی را دارا هستند؛ همه این عوامل باعث شده تا به کمک همدیگر به اهداف خود دست پیدا کنند و اگر کشوری بخواهد تک روی کند قطعا از جبهه جدا خواهد شد.
آصفری با اشاره به اهداف روسیه در منطقه و به خصوص سوریه ،تصریح کرد: جدا از مباحث دیگر، روابط سوریه و روسیه یک روابط قدیمی و محکم است و بسیاری از شهروندان دو کشور با یکدیگر روابط سببی و نسبی دارند. بنده معتقدم امروزه روسیه متوجه شده است که بدون کمک ایران و جبهه مقاومت نمی‌تواند به اهداف خود دست پیدا کند.
این کارشناس با بیان اینکه مهمترین هدف ایران تامین امینت و آرامش در منطقه است، خاطرنشان کرد: این ارتباط و هماهنگی با یکدیگر است که می‌تواند کشورهای عضو جبهه مقاومت را به اهدافشان برساند. بحث نیاز ایران و روسیه به یکدیگر موضوعی دو طرفه است، بخشی از نیازهای روسیه را ایران می‌تواند تامین کند و بالعکس. ارتباط همانند یک جاده دوطرفه است و اینگونه نیست که اگر ایران یا روسیه نباشد طرف مقابل دچار فروپاشیدگی شود.
نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه مهمترین عامل در اتمام جنگ سوریه، کمک و همکاری مردم سوریه است، گفت: اگر خود مردم و نیروهای سوری کمک نکنند، نه تنها ایران و روسیه بلکه هیچ کشور دیگری هم نمی‌تواند برای اتمام جنگ  در این کشور کاری از پیش ببرد. کمک مردم سوریه و عدم حمایت از معارضین از جمله عواملی است که می‌تواند به جنگ سوریه هر چه سریعتر پایان دهد.
وی ادامه داد: ایران هیچ زمان به دنبال کشور گشایی نبوده است و حضور ایران در سوریه به دلیل درخواست این کشور بوده است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.