ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران:تولید 4 میلیون بشکه نفت در روز به همت شرکت ملی حفاری ایران است

به گزارش ایرنا حیدر بهمنی چهارشنبه در آیین گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد : شرکت ملی حفاری ایران مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی است که با تولید و کاربرد صد درصد قطعات و نیروی متخصص ایرانی فعالیت می کند .
بهمنی ادامه داد : شرکت ملی حفاری ایران با 37 سال سابقه تنها موسسه صنعتی است که به فرمان حضرت امام با همسوگرایی با شرکت نفت و بومی سازی در 46 شرکت خصوصی بدون هیچ امکانات فعالیت خود را آغازکرد.
وی بیان کرد: شرکت ملی حفاری ایران در بسیاری از کشورها و مناطق نفت خیز فعالیت دارد که از نیروهای متخصص تا کارشناسان صنعت حفاری در دنیا فعالیت می کنند.
مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران نخستین شرکتی بود که در دریا حفاری را آغاز کرد و در بخشهای پارس جنوبی و میادین نفتی آزادگان خوش درخشید.
بهمنی افزود: شرکت ملی حفاری ایران وظیفه فعالیت خود را از سال 1358 با 6 دستگاه حفاری آغاز کرد و در حال حاضر دارای 75 دکل حفاری است که هر گونه عملیات حفاری در خشکی و دریا تا عمق 66 هزار متر، درسازندهای سخت و پرفشار را انجام می‌دهند.
به گفته وی ناوگان عملیات حفاری این شرکت، با بکارگیری 54 دستگاه حفاری خشکی و 8 دستگاه حفاری دریایی، به سه شاخه عملیات حفاری خشکی ، عملیات حفاری دریایی ، پشتیبانی حفاری و تعمیرات تقسیم شده است .
وی چشم انداز شرکت ملی حفاری توسعه پایدار در جهت سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت : با ورود به
بازار های خارجی شرکتهای سرمایه گذار بیشتری را در این راه فعال کرده اند که موجب توسعه این صنعت شده است .
آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان در این همایش گفت : شرکت ملی حفاری یک مجموعه انقلابی ، اقتصادی و تکنولوژیکی است که به فرمان حضرت امام (ره) در اوایل انقلاب تاسیس شد و در این مجموعه بزرگان و شخصیتهای فراوانی فعالیت کرده اند .
وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از متخصصین حفاری از کشور خارج شدند و نیرو های اندکی ماندند که با همت و تلاش توانستند شرکت حفاری را به پیشرفت برسانند.
وی گفت: در این راه نیرو های متخصص و با استعدادی به کار گرفته شده اند که از سال 58 تا کنون در حال توسعه علمی و تخصصی صنعت حفاری هستند.
وی اظهارکرد : بنا به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و حمایت های ایشان شرکت ملی حفاری از بخش خصوصی به بخش دولتی تبدیل شد که یک موفقیت اقتصادی و سیاسی در جهان است و با این حرکت حمایت خود را از اقتصاد مقاومتی نشان داده ایم .
نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود : باید قطعه سازان جوان ، مخترعین علمی خوزستان و کشور را تشویق کنیم تا در صنعت نفت پیشرفت کنند تا در زمینه صنعت خود کفا باشیم.
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در این همایش اظهار کرد : کارگران و کارمندانی که در صنعت نفت فعالیت می کنند در زمان تحریم ها توانستند صنعت نفت را در طول هشت سال دفاع مقدس با از خود گذشتگی ها و با اقتدار به هدف خود برسند و توان تکنولوژیکی و فنی خود را به کرسی بنشانند و در دنیا مدعی پیشرفت این صنعت باشیم .
شریعتی ادامه داد: یکی از مسائل اساسی برای توسعه پیشرفت علم ، سازگار با محیط زیست شدن است که بخشی از صنعت در دنیا است تا بتوانیم با هزینه کمتر نفت را استخراج کنیم .
وی گفت: اکنون باید تلاش کنیم در صنعت حفاری با آخرین تکنولوژی و هزینه کم اقدامات بزرگی را انجام دهیم تا در عرصه شرکت های خارجی وارد شویم و به رقابت بپردازیم .
مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش عنوان کرد : باید از ظرفیتهای استان استفاده شود.
وی گفت:مسئولان استان بهتر می توانستند در زمینه توسعه صنعت نفت فعالیت کنند و از آنها درخواست می کنیم نگاه بیشتری به این صنعت داشته باشند.
ناصری نژاد ادامه داد : دراین مدت شاهد پیشرفت شرکت ملی حفاری بوده ایم و اگر به ظرفیت استان در نیروی انسانی نگاه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که باید به صنعت نفت در استان توجه شود.
وی افزود : خوزستان خاستگاه نفت کشور است و پیشرفت صنعت نفت را از خوزستان داریم و مسولین باید نگاه ویژه ای به این استان داشته باشند.
نماینده مردم شادگان اظهار کرد : نفت ملی است و متعلق به کل کشور است ولی زحمت و تبعات و گرفتاری های آن را مردم خوزستان متحمل شده اند.
وی گفت:خوزستان خط مقدم این سرمایه ملی است و این استان در دوران های مختلف ایستادگی کرده است و نباید با این پتانسیلها دربیکاری در کشور اول باشد.
ناصری نژاد افزود : در بحث آلودگی های زیست محیطی ، بیکاری ، فقر و مهاجرت اول هستیم و این حق استان خوزستان نیست.
وی گفت: باید 10درصد سهم مناطق نفتی را به خوزستان اختصاص دهند و از نیروهای بومی همین استان در استخدامهای نفتی استفاده شود.
ناصری نژاد ادامه داد : باید به شرکتهای قطعه ساز ، پیمانکاران تاکید کنید تا جوانان خوزستانی را به کار گیرند و از سازمانها و ارگانها بخواهیم در جهت اشتغال و محرومیت زدایی نگاه ویژه ای داشته باشند .
شرکت ملی حفاری ایران تنها شرکت خدمات حفاری نفت و گاز ایرانی است، که در سال 1979 به عنوان یک شرکت تابعه از شرکت ملی نفت ایران تأسیس شد.
7165/6064
خبرنگار:حمیدرضاترابی فرد **انتشار دهنده: محسن بهاروند


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.