ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش شمار ناوگان هوایی کشور به ۵۰۰ هواپیما تا سال ۱۴۰۴

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش شمار ناوگان هوایی کشور به ۵۰۰ هواپیما تا سال ۱۴۰۴

تسنیم/ رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش شمار ناوگان هوایی کشور به ۵۰۰ هواپیما تا سال ۱۴۰۴ خبر داد وگفت : ۱۸ شرکت هواپیمایی داخلی با بیش از ۲۴۳ فروند هواپیما، روزانه بیش از یکهزار و یکصد پرواز داخلی و بین المللی انجام می دهند.

حمیدرضا پهلوانی افزود : روزانه بطور میانگین 60 تا 65 درصد از هواپیماهای موجود پرواز دارند که شامل حدود 600 پرواز داخلی و بقیه هم پرواز بین المللی است.

وی با تاکید بر افزایش کمی و کیفی ناوگان هوایی کشور گفت: برنامه سازمان هواپیمایی کشوری در افق 1404 افزایش هواپیماها به 500 فروند و نوسازی هواپیماها با هدف کاهش سن ناوگان هوایی کشور است.
پهلوانی افزود : برخی از شرکت های هواپیمایی تعدادی هواپیما برای ورود به ناوگان هوایی معرفی کرده اند که برای برخی از آنها تائیدیه صادر شده است و احتمالا تا پایان سال به ناوگان هوایی کشور خواهند پیوست.

وی در باره توسعه فضاهای ترانزیت برای هواپیماهای عبوری گفت : کوتاه کردن مسیرهای پروازی و تامین نیازمندی های پدافندی و هوانوردی از سیاست های سازمان هواپیمایی کشوری است.

پهلوانی افزود : 6 مسیر شمال غربی و جنوب شرقی و نیز 2 مسیر شمالی و جنوبی برای ترانزیت هواپیماهای عبوری پیش بینی شده است که درصورت تصویب ، هواپیماهای عبوری با مصرف سوخت کمتری از این مسیرها تردد خواهند کرد و علاوه بر توجه به این مسیرها و ایجاد درامد بیشتر برای کشور، ارتقاء امنیت پروازی را درپی خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.