رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش شمار ناوگان هوایی کشور به ۵۰۰ هواپیما تا سال ۱۴۰۴

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش شمار ناوگان هوایی کشور به ۵۰۰ هواپیما تا سال ۱۴۰۴

تسنیم/ رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش شمار ناوگان هوایی کشور به ۵۰۰ هواپیما تا سال ۱۴۰۴ خبر داد وگفت : ۱۸ شرکت هواپیمایی داخلی با بیش از ۲۴۳ فروند هواپیما، روزانه بیش از یکهزار و یکصد پرواز داخلی و بین المللی انجام می دهند.

حمیدرضا پهلوانی افزود : روزانه بطور میانگین 60 تا 65 درصد از هواپیماهای موجود پرواز دارند که شامل حدود 600 پرواز داخلی و بقیه هم پرواز بین المللی است.

وی با تاکید بر افزایش کمی و کیفی ناوگان هوایی کشور گفت: برنامه سازمان هواپیمایی کشوری در افق 1404 افزایش هواپیماها به 500 فروند و نوسازی هواپیماها با هدف کاهش سن ناوگان هوایی کشور است.
پهلوانی افزود : برخی از شرکت های هواپیمایی تعدادی هواپیما برای ورود به ناوگان هوایی معرفی کرده اند که برای برخی از آنها تائیدیه صادر شده است و احتمالا تا پایان سال به ناوگان هوایی کشور خواهند پیوست.

وی در باره توسعه فضاهای ترانزیت برای هواپیماهای عبوری گفت : کوتاه کردن مسیرهای پروازی و تامین نیازمندی های پدافندی و هوانوردی از سیاست های سازمان هواپیمایی کشوری است.

پهلوانی افزود : 6 مسیر شمال غربی و جنوب شرقی و نیز 2 مسیر شمالی و جنوبی برای ترانزیت هواپیماهای عبوری پیش بینی شده است که درصورت تصویب ، هواپیماهای عبوری با مصرف سوخت کمتری از این مسیرها تردد خواهند کرد و علاوه بر توجه به این مسیرها و ایجاد درامد بیشتر برای کشور، ارتقاء امنیت پروازی را درپی خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش شمار ناوگان هوایی کشور به ۵۰۰ هواپیما تا سال ۱۴۰۴ » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.