ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ثبت پتنت مک بوک مجهز به قابلیت سلولار

امروزه برای وصل شدن به اینترنت اکثر لپ تاپ ها نیازمند وای فای یا ارتباطات کابلی هستند، اما در برخی موارد ارتباطات کابلی در دسترس نیست و گاهی اوقات ارتباطات وای فای نیز ثابت و پر سرعت عمل نمی کنند. بنابراین روش بعدی برای اتصال به اینترنت استفاده از گوشی به عنوان یک هات اسپات است. از آنجایی که بسیاری از کاربران معمولاً از گوشی های خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند، چرا این قابلیت در خود لپ تاپ ها وجود نداشته باشد؟

ثبت پتنت مک بوک مجهز به قابلیت سلولار

بر اساس پتنت جدیدی که توسط اپل ثبت شده، این شرکت کوپرتینوئی در حال کشف ایده ساخت یک لپ تاپ با قابلیت های سلولار است. این یعنی با استفاده از سخت افزار درست، لپ تاپ قادر خواهد بود به تنهایی و با استفاده از ارتباطات سلولار به اینترنت وصل شود و آنلاین باقی بماند.

در نظر داشته باشید که اپل اولین شرکتی نبوده که به فکر چنین ایده ای افتاده است. همه در گذشته لپ تاپ هایی را دیده ایم که با هدف عرضه به بازار تجاری تولید شده اند و به محفظه سیم کارت مجهز بوده اند. بنابراین شرکت ها قادر بودند یک سیم کارت دیتا را در داخل لپ تاپ ها قرار دهند و آنلاین شوند. این روش برای کاربران تجاری که دائماً نیاز دارند به اینترنت متصل باشند و باید به ارتباطات مطمئن تری از وای فای های عمومی دسترسی داشته باشند، مناسب تر است.

البته هر کاربری می تواند این هات اسپات ها و دانگل ها را خریداری کند و به راحتی آنها را مورد استفاده قرار دهد اما اگر نخواهیم که یک USB یا وسیله جانبی اضافی را دائماً به همراه داشته باشیم، این پتنت می تواند ایده جالبی باشد. حالا باید یک بار دیگر خاطر نشان کنیم که این ایده تنها یک پتنت جدید است و مشخص نیست که آیا اپل آن را به واقعیت تبدیل خواهد کرد یا خیر؛ اما اگر شایعات منسوب به تولید مک بوک پرو و ارتقاء آن درست باشد، احتمالاً می توانیم منتظر معرفی چنین قابلیتی در محصولات جدید اپل باشیم.

منبع: تک شات

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.