ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازگشایی گذرگاه مرزی «سلوم» بین مصر و لیبی

بازگشایی گذرگاه مرزی «سلوم» بین مصر و لیبی

تسنیم/ یکی از مقامات امنیتی مصر از بازگشایی دوباره گذرگاه مرزی لیبی و مصر‌که در پی بحران ربوده شدن رانندگان مصری بسته شده بود خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الموجز؛ مدیر امنیت استان مطروح مصر در گفتگو با شبکه "اون تی وی" از بازگشایی دو‌طرفه گذرگاه مرزی "سلوم" که در مرزهای مشترک لیبی و مصر خبر داد.

مقامات مصری دیروز یکشنبه (28مهر) به دنبال بحران ربوده شدن رانندگان این کشور در لیبی گذرگاه مرزی سلوم را تا اطلاع ثانوی بستند.

شبه نظامیان لیبیایی هفته گذشته بیش از 70 راننده مصری را ربودند. برخی از منابع محلی اعلام کردند شبه نظامیان لیبیایی در اعتراض به بازداشت و محاکمه شهروندان لیبیایی در مصر به اتهام قاچاق سلاح این رانندگان را ربوده‌اند. از سوی دیگر این شبه نظامیان مدعی بودند شهروندان لیبیایی بازداشت شده در مصر قاچاقچی سلاح نبودند بلکه شکارچیانی بودند که با سلاح شکاری خود در صحراهای غربی مصر در حال شکار بودند.

از زمان سرنگونی معمر القذافی دیکتاتور سابق لیبی تاکنون شبه نظامیان در امور حکومتی این کشور دخالت می‌کنند که این دخالت طی هفته‌های گذشته با دنبال ربودن علی زیدان نخست‌وزیر لیبی به اوج خود رسید.

لازم به ذکر است رانندگان مصری ربوده شده امروز آزاد و به کشورشان بازگشتند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.