ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسلمانان علیه دشمن واحد بپا خیزند؛ تا تفکر آل سعود باقیست تروریسم نیز ادامه دارد

راغب نعیمی
مدیر جامعه نعیمیه در لاهور با اشاره به هفته وحدت و تحولات سوریه و عراق اعلام کرد که مسلمانان علیه دشمن مشترک و واحده بپا خیزند و تازمانی که تفر آل سعود باقی است، عملیات‌های تروریستی نیز ادامه دارند.

«علامه راغب حسین نعیمی»، مدیر جامعه نعیمیه و فرزند شهید پاکستان «سرفراز نعیمی» است که پس از تکمیل تحصیلات خود در پاکستان از مدت هشت سال قبل به بحث مهم «اتحاد بین مسلمین» مشغول است و پس از شهادت پدرش مسئولیت اداره جامعه نعیمیه را به عهده گرفته است.

خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در لاهور گفت‌وگویی با نعیمی داشته است که در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: فلسفه «وحدت اسلامی» چیست؟ و چگونه بین شیعه و سنی وحدت بیشتر می‌شود؟

مراد و منظور از وحدت اسلامی این است که در سایه سار اسلام هر کسی درحیطه و دایره خویش مبادرت به کارهای روز مره کند و مزاحمتی برای دیگران نیز ایجاد نکند. همچنین برای حزب و گروهی مزاحمت ایجاد نکند و در امور مذهبی آنان مداخله نکند.

در اصل نباید در سیاست‌های دولتی اختلافات حزبی را دخیل کرد و همه باید بر علیه دشمن واحده بپاخیزند.

تسنیم: امام خمینی«ره» با چه انگیزه‌ای ایام ولات نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله وسلم را هفته وحدت نامگذاری کردند؟

امام خمینی «ره» از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله وسلم هفته وحدت نامیدند. اهل تسنن قائل هستند که دوازدهم ربیع الاول روز میلاد ایشان است و شیعیان می‌گویند که هفدهم ربیع الاول میلاد پیامبر است.

بنابراین امام خمینی «ره» کاری حکمیانه انجام داد و با وصل این دو روز به هم هفته‌ای را پدید آوردند که در آن سنی و شیعی دست به دست هم به جشن و خوشحالی می‌پردازند.

تسنیم: آیا شکست تروریست‌ها در حلب دامن پاکستان را خواهد گرفت؟

به هیچ عنوان چنین تصوری ندارم که دامن شکست آنان رو به سوی پاکستان بیاید، آنها آنقدر قدرت ندارند رو به سوی ما کنند. در اصل اگر قدرت مبارزه می‌داشتند در حلب شکست نمی‌خوردند اگر اوضاع به همین منوال پیش ببرد آن روز دور نخواهد بود که شاهد شکست تروریست‌ها در تمامی جبهه‌ها باشیم و عراق، سوریه و دیگر کشورها از لوث وجودشان پاک شوند.

تسنیم: دولت مدعی است پس از شروع برنامه ملی ضد تروریستی شاهد فروکش شدن آتش عملیات‌های تروریستی در پاکستان بوده‌ایم. آیا چنین ادعایی درست است؟

البته این ادعا تا حدی درست است زیرا به صورت محسوس عملیات‌های تروریستی کم شده است. ولی این به معنای آن نیست که دیگر شاهد عملیات تروریستی نخواهیم بود چرا که فعالیت گروههای ترویستی وابسته به افکار تکفیری است و تا زمانی که تفکر آل سعود و تکفیری‌ها باقی باشد؛ عملیات های تروریستی نیز ادامه دارد. بنابراین باید همیشه آماده باشیم تا با تروریست‌ها بجنگیم.

تسنیم: در بسیاری از کشورها به مسلمانان ظلم وستم می‌شود ؛ عراق، سوریه، یمن و کشمیر و... مسلمانان برای اتحاد باید چه راهی را انتخاب کنند و از چه کسی الگو بگیرند؟

بسیاری از کشورهای اسلامی حصارهایی به وجود آورده‌اند برای اینکه اتحاد به وجود نیاید در نتیجه پیش از هر چیزی بایستی حصارهای به وجود آمده را از بین ببریم. اگر کشورهای اسلامی هر کدام به منافع خود نگاه کند و از اتحاد دست بکشند اوضاع از حالت فعلی نیز آشفته‌تر خواهد شد.

تسنیم: در دوازدهم ربیع الاول مسجد پیروان احمد قادیانی (که پیامبر اسلام را نبی خاتم نمی دانند) در شهر چکوال به آتش کشیده شد. به نظر شما اینگونه حوادث چهره واقعی اسلام را تخریب نمی‌کند؟

تا زمانی که حقیقت ماجرا مشخص نشود نباید با گفتن ظن و گمان سبب تشدید ابهامات شد. هر دو طرف (مسلمانان و قادیانی‌ها) اخبار ضد ونقیضی می‌گویند، ولی به شخصه فکر می‌کنم هیچ مسلمانی حق ندارد به حقوق دیگران حتی غیر مسلمان تعدی کند. در هرحال مشخص شدن حقیقت ماجرا قدری زمان خواهد برد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسلمانان علیه دشمن واحد بپا خیزند؛ تا تفکر آل سعود باقیست تروریسم نیز ادامه دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.