ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهردار سابق نیویورک: روابط تیلرسون با پوتین غیرعادی نیست

رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک

شهردار سابق نیویورک گفت: روابط وزیر امور خارجه منتخب دولت آتی آمریکا با رییس‌جمهوری روسیه با توجه به موقعیت کاری تیلرسون امری طبیعی بوده است.

به گزارش ایسنا، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و از هم‌پیمانان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری منتخب آمریکا اظهار کرد، روابطی که رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه منتخب آمریکا با ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه داشته، غیرعادی نیست زیرا او پیش‌تر رییس یک شرکت نفتی بزرگ بوده است.

وی در گفت‌وگوی خود با شبکه خبری سی‌.ان‌.ان با اشاره به نقش تیلرسون در شرکت اکسون موبیل، خاطرنشان کرد: او رییس یکی از بزرگترین شرکت‌ها در دنیا است و بنا بر این، طبیعی است که رییس چنین شرکت بزرگی در حوزه انرژی روابطی با روسیه نیز داشته باشد.

شهردار سابق نیویورک اظهار کرد: روابط تجاری تیلرسون با روس‌ها مسأله‌ای است که باید به آن پرداخته شود اما در عین حال، باید توجه داشت که او توانمندی‌های دیپلماتیک برجسته‌ای به ویژه در حوزه رهبری یک شرکت چندملیتی نفتی داشته و در حوزه تجارت با دولت های خارجی نیز پرونده خوبی دارد.

رییس‌جمهوری منتخب آمریکا روز سه‌شنبه رکس تیلرسون ۶۴ ساله را به عنوان گزینه مورد نظرش برای پست وزارت خارجه آمریکا معرفی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، تیلرسون رئیس و مدیر اجرایی شرکت نفت و گاز اکسون‌موبیل مستقر در تگزاس است.

او از سال ۲۰۰۶ در سمت اجرایی اکسون‌موبیل انتخاب شده است و سابقه سیاسی و یا فعالیت دولتی ندارد. او تا به امروز رابطه بسیار نزدیکی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه داشته و همین باعث نگرانی برخی از سیاستمداران آمریکایی و نیز خوشحالی روس‌ها شده است.

در همین حال، پیش‌تر رییس‌جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرد، رودی جولیانی از فهرست کاندیداهای مدنظر او برای وزارت امور خارجه آمریکا کنار گذاشته شده است.

انتهای پیام  

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.