ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تسلط داعش بر یک روستای تحت کنترل ارتش آزاد سوریه

تسلط داعش بر یک روستای تحت کنترل ارتش آزاد سوریه

تسنیم/ منابع رسانه‌ای از تسلط گروه‌های تکفیری بر یک روستا واقع در شمال حلب که پیش از این در کنترل یک گروه شورشی دیگر بود، خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری المیادین لبنان دقایقی قبل گزارش داد، گروه تروریستی داعش بر یک روستا در شمال حلب مسلط شده است.

بر اساس این گزارش این روستا پیش از این در اختیار یک گروه شورشی موسوم به " ارتش آزاد سوریه" قرار داشت. ارتش آزاد سوریه میانه‌رو محسوب می‌شود و از حمایت آمریکا و غرب برخودار است.

پیش از این یک گروه فعال و نزدیک به مخالفان سوری موسوم به "دیده‌بان حقوق بشر سوریه" گزارش داد، کردهای مسلح کنترل یک گذرگاه مرزی بین عراق و سوریه را در سپیده دم امروز به دست گرفتند.

بر اساس این گزارش، کنترل این گذرگاه در اختیار شبه‌نظامیان گروه‌‌های تروریستی "دولت اسلامی عراق و شام" و "جبهه النصره" بود که کردها پس از یک درگیری سنگین کنترل آن را به دست گرفتند.

بنا بر اعلام دیده‌بان حقوق بشر، این درگیری که به مدت چندین روز بود ادامه داشت تلفاتی را برای هر دو گروه به همراه داشته است.

گروه‌های کرد مسلح و شبه‌نظامیان تکفیری به مدت چندین ماه است که در شمال شرقی سوریه که دارای منابع نفتی عظیم است با یکدیگر درگیر شده‌اند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.