ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بروجردی:ارسال سلاح برای گروه های تروریستی منجر به افزایش تنش در منطقه شده است

به گزارش ایرنا، «علاء الدین بروجردی» ظهر امروز -یکشنبه- در دیدار «سرگئی بوردیلیاک» سفیر اوکراین در تهران با اشاره به بحران های تحمیلی به سوریه، عراق و یمن افزود: دخالت نظامی کشورهای بیگانه در منطقه نیز باعث افزایش این تنش ها شده است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سیاست حمایت از گروه های تروریستی توسط آمریکا و همپیمانان منطقه ایش سیاستی غلط و شکست خورده است و با معیارهای دمکراسی مورد ادعای خودشان مغایرت دارد.
بروجردی در ادامه رفتار آمریکا در تمدید قانون تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را رفتاری مغایر تعهدات این کشور در برجام و نشان دهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا دانست.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش مجالس در توسعه و گسترش مراودات میان دو کشور گفت: مجالس دو کشور می توانند حامی و تسهیل کننده ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و اوکراین باشند.
بروجردی تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجلس شورای اسلامی نشان دهنده علاقه مندی به توسعه و گسترش مراودات فیمابین دانست.

**تاکید بر رایزنی ها و دیدارهای مستمر میان مقامات عالیرتبه ایران و اوکراین
«سرگئی بوردیلیاک» سفیر اوکراین در تهران در ادامه این دیداربا ابراز خرسندی از روند توسعه مناسبات دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری بزرگ و مهم در منطقه می باشد و دولت و پارلمان ایران همواره بر ارتقاء سطح مناسبات در عرصه های سیاسی، اقتصادی و صنعتی فیمابین تاکید ویژه ای دارند.
سفیر اوکراین در تهران با اشاره به ظرفیت های فراوان اقتصادی، کشاورزی و صنعتی در کشورش افزود: اوکراین از هرگونه همکاری ها و سرمایه گذاری های مشترک با بخش های خصوصی و دولتی ایران در عرصه های مختلف استقبال می کند.
به گزارش خانه ملت،«سرگئی بوردیلیاک» بر رایزنی ها و دیدارهای مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی دو کشور تاکید کرد و آن را تقویت کننده ارتباطات دوستانه فیمابین دانست.
سیام**3070**1449**تنظیم کننده:داود نخ کوب نیاسر*انتشار دهنده: امیر کاردان راد


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.