بروجردی:ارسال سلاح برای گروه های تروریستی منجر به افزایش تنش در منطقه شده است

به گزارش ایرنا، «علاء الدین بروجردی» ظهر امروز -یکشنبه- در دیدار «سرگئی بوردیلیاک» سفیر اوکراین در تهران با اشاره به بحران های تحمیلی به سوریه، عراق و یمن افزود: دخالت نظامی کشورهای بیگانه در منطقه نیز باعث افزایش این تنش ها شده است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سیاست حمایت از گروه های تروریستی توسط آمریکا و همپیمانان منطقه ایش سیاستی غلط و شکست خورده است و با معیارهای دمکراسی مورد ادعای خودشان مغایرت دارد.
بروجردی در ادامه رفتار آمریکا در تمدید قانون تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را رفتاری مغایر تعهدات این کشور در برجام و نشان دهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا دانست.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش مجالس در توسعه و گسترش مراودات میان دو کشور گفت: مجالس دو کشور می توانند حامی و تسهیل کننده ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و اوکراین باشند.
بروجردی تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجلس شورای اسلامی نشان دهنده علاقه مندی به توسعه و گسترش مراودات فیمابین دانست.

**تاکید بر رایزنی ها و دیدارهای مستمر میان مقامات عالیرتبه ایران و اوکراین
«سرگئی بوردیلیاک» سفیر اوکراین در تهران در ادامه این دیداربا ابراز خرسندی از روند توسعه مناسبات دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری بزرگ و مهم در منطقه می باشد و دولت و پارلمان ایران همواره بر ارتقاء سطح مناسبات در عرصه های سیاسی، اقتصادی و صنعتی فیمابین تاکید ویژه ای دارند.
سفیر اوکراین در تهران با اشاره به ظرفیت های فراوان اقتصادی، کشاورزی و صنعتی در کشورش افزود: اوکراین از هرگونه همکاری ها و سرمایه گذاری های مشترک با بخش های خصوصی و دولتی ایران در عرصه های مختلف استقبال می کند.
به گزارش خانه ملت،«سرگئی بوردیلیاک» بر رایزنی ها و دیدارهای مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی دو کشور تاکید کرد و آن را تقویت کننده ارتباطات دوستانه فیمابین دانست.
سیام**3070**1449**تنظیم کننده:داود نخ کوب نیاسر*انتشار دهنده: امیر کاردان راد


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بروجردی:ارسال سلاح برای گروه های تروریستی منجر به افزایش تنش در منطقه شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.