ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دخالت نظامی کشورهای بیگانه و ارسال سلاح برای گروه‌های تروریستی تنش را در منطقه افزایش داده است

بروجردي در ايسنا

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران های تحمیلی به سوریه، عراق و یمن خاطرنشان کرد: دخالت نظامی کشورهای بیگانه و ارسال سلاح برای گروه های تروریستی به افزایش تنش در منطقه منجر شده است.

به گزارش ایسنا، سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین در تهران ظهر یکشنبه با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش مجالس در توسعه و گسترش مراودات میان دو کشور گفت: مجالس دو کشور می توانند حامی و تسهیل کننده ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و اوکراین باشند.

وی در همین بخش تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجلس شورای اسلامی نشان دهنده علاقمندی به توسعه و گسترش مراودات فیمابین دانست.

بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران های تحمیلی به سوریه، عراق و یمن خاطرنشان کرد: دخالت نظامی کشورهای بیگانه و ارسال سلاح برای گروه های تروریستی به افزایش تنش در منطقه منجر شده است.

وی افزود: سیاست حمایت از گروه های تروریستی توسط آمریکا و همپیمانان منطقه ای آن سیاستی غلط و شکست خورده است و با معیارهای دمکراسی مورد ادعای خودشان مغایرت دارد.

بروجردی در ادامه رفتار آمریکا در تمدید قانون تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را رفتاری مغایر تعهدات این کشور در برجام و نشان دهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا دانست.

در ادامه این دیدار سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین در تهران با ابراز خرسندی از روند توسعه مناسبات دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری بزرگ و مهم در منطقه می باشد و دولت و پارلمان ایران همواره بر ارتقاء سطح مناسبات در عرصه های سیاسی، اقتصادی و صنعتی فیمابین تاکید ویژه ای دارند.

سفیر اوکراین در تهران با اشاره به ظرفیت های فراوان اقتصادی، کشاورزی و صنعتی در کشورش افزود: اوکراین از هرگونه همکاری ها و سرمایه گذاری های مشترک با بخش های خصوصی و دولتی ایران در عرصه های مختلف استقبال می کند.

سرگئی بوردیلیاک در پایان بر رایزنی ها و دیدارهای مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی دو کشور تاکید کرد و آن را تقویت کننده ارتباطات دوستانه فیمابین دانست.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.