ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابراز نگرانی مقامات آمریکایی از روابط تیلرسون و روسیه

سناتور جمهوریخواه از روابط نزدیک وزیر خارجه احتمالی آمریکا با رئیس‌جمهور روسیه ابراز نگرانی کرد.


خبرگزاری تسنیم: سناتور جمهوریخواه درباره نامزدی «رکس تیلرسون» مدیر اکسون موبیل برای تصدی سمت وزیر امور خارجه آمریکا به علت روابط او با روسیه، اظهار نگرانی کرد.
جان مک کین سناتور جمهوریخواه ایالت آریزونای آمریکا و رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا درباره آمادگی ارتش آمریکا و اولویت های دفاعی دولت دونالد ترامپ با شبکه فاکس نیوز گفتگو کرد.
وی درباره روابط رکس تیلرسون که فرد مورد نظر ترامپ برای سمت وزیر امور خارجه است، به علت روابطش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اظهار نگرانی کرد.
جان مک کین گفت: اصلاحات زیادی در ارتش باقی مانده است، نظامیان ما آمادگی کافی ندارند چون پول ندارند، آموزش عملیاتی آنها ناقص و آنها خسته هستند. کنگره آمریکا و رئیس جمهور فعلی همچنان حجم ارتش را کاهش می دهد که این مایه شرم است. من از نظامیان آمریکایی می خواهم که با وجود اینکه (منابع)کمتری دارند عملکرد بیشتری داشته باشند. به گفته ژنرال میلر، ما جان و زندگی مردان و زنان یونیفورم پوش را در معرض خطر بیشتری قرار میدهیم و مقصر این کار فقط باراک اوباما نیست بلکه کنگره نیز مقصر است و چه جمهوریخواهان و دموکرات های کنگره مقصر هستند.
مک کین در پاسخ به مجری که معتقد بود روسیه پول زیادی صرف ارتش خود می کند گفت: چین نیز همین طور است.
مجری فاکس نیوز گفت: آنها نه تنها توانایی های نظامی تهاجمی دارند بلکه پول زیادی صرف توانایی های جنگ سایبری خود می کنند. آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا(سی آی ای ) به تازگی اعلام کرده است که معتقد است روسیه نه تنها  به نوعی در انتخابات آمریکا و هک کردن آن نقش داشت بلکه تلاش کرد روی نتیجه تاثیر بگذارد.
مک کین گفت: برخی رویدادهای مهم وجود دارد که دقیقا چیزی را که شما می گوئید، مشخص می کند. برای نخستین بار در تاریخ، یک ناو هواپیمابر روسی با حملات خود مشغول کشتن افرادی است که ما آنها  را مسلح می کنیم و آموزش می دهیم. این نخستین باری است که حملات هوایی از روی یک ناو هواپیمابر روسی صورت می گیرد.
جان مک کین درباره «رکس تیلرسون » که گفته می شود فرد مورد نظر دونالد ترامپ برای تصدی سمت وزیر امور خارجه آمریکا است و روابط نزدیکی  با ولادیمیر پوتین دارد گفت: درباره حرف هایی که افراد درخصوص رئیس جمهور (منتخب آمریکا) زده اند، می خواهم صبر کنم و فعلا حرف های این افراد را قبول نکنم اما ولادیمیر پوتین یک آدمکش و قلدر است، هر کسی که او را طوری دیگری توصیف کند، دروغ گفته است. ما نمی توانیم با روس ها همراهی کنیم تا اینکه آنها چیزی را که رونالد ریگان به آنها آموخته بود درک کنند. رونالد ریگان به آنها« صلح از طریق قدرت » را آموخته بود. هم اکنون ما هیچ صلح و قدرتی در اختیار نداریم. من درباره اینکه روابط آقای تیلرسون با ولادیمیر پوتین چه بود، اطلاعی ندارم اما به شما می گویم که این موضوع مایه نگرانی است.
وی افزود: پنتاگون ولخرج ترین و ناکارآمدترین بروکراسی در دولت آمریکا است. هفته گذشته مقاله ای در واشنگتن پست منتشر شد که نشان می داد یکصد و بیست و پنج میلیارد دلار پول در پنتاگون هدر می رود. ما هرگز در مورد پنتاگون حسابرسی نکرده ایم.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.