ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تأمین هزینه‌های دانشگاه‌ها از طریق فروش محصولات دانش‌بنیان/ فرهنگ مصرف کالاهای دانش‌بنیان باید در کشور نهادینه شود

الیا‌سی معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی و راهبردی معاونت علمی فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به نهادهای سیاست‌گذار در توسعه فناوری کشور اظهار داشت: سازمان‌های ذیربط سیاست‌گذار در توسعه نوآوری و تکمیل فرهنگ‌های آن اهداف مهمی را دنبال می‌کنند که تدوین سیاست‌های پیوست فناوری از جمله این اقدامات است.
وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های اصلی کشور جذب سرمایه‌های خارجی پیوست فناوری بوده و در این راستا طرح‌های خوبی در شورای اقتصاد مقاومتی مصوب شده است و یکی از دغدغه ‌های اصلی این معاونت اجرای این مصوبات است.
الیا‌سی عنوان کرد: 9 وزارت‌خانه در بازار سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان همکاری خوبی دارند و در این زمینه مصوبات خوبی در جهت توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد بازارهای جدید داخلی و بین‌المللی شده است.
وی اظهار داشت: هم‌اکنون 2 هزار و 800 شرکت‌ دانش‌بنیان در کشور فعالیت می‌کنند و آمار آنها در حال افزایش است و به همین خاطر فروش محصولات و تجاری سازی تولیدات آنها یکی از دغدغه‌های مهم این ستاد محسوب می‌شود.
ا‌لیاسی تأکید کرد: وزارت علوم تأکید ویژه‌ای به بحث کارآفر‌ینی و تأسیس مراکز رشد دانشگاهی دارد و در همین راستا این ستاد توجه ویژه‌ای به بحث ایجاد پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دارد.
معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی و راهبردی معاونت علمی فناوری ادامه داد: دانشگاه‌ها می‌توانند با فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان‌شان بخشی از هزینه‌های خود را از این طریق تأمین کنند و با این کار باری از دوش کشور برداشته می‌شود.
وی یادآور شد: ما باید در کشور فرهنگ مصرف کالاهای دانش‌بنیان را ایجاد کنیم و دوره‌های علم و فناوری نیازمند استمرار است تا نتایج مطلوبی کسب شود.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تأمین هزینه‌های دانشگاه‌ها از طریق فروش محصولات دانش‌بنیان/ فرهنگ مصرف کالاهای دانش‌بنیان باید در کشور نهادینه شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.