ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همکاری مایکروسافت و فیس‌بوک برای توسعه اینترنت کابلی در بستر اقیانوس

همکاری مایکروسافت و فیس‌بوک برای توسعه اینترنت کابلی در بستر اقیانوس

آی تی رسان/ زمانی که عبارت قطعی اینترنت را می‌شنویم، اولین چیزی که به ذهن‌مان می‌رسد این است که لنگر یک کشتی به کابل اینترنت ما گیر کرده! واقعیت این است که زیر آب‌ها کابل‌های بسیار زیادی وجود دارد که ما به آن‌ها توجهی نداریم و فقط زمان قطعی اینترنت به یادشان می‌افتیم. وجود این کابل‌ها برای در ارتباط ماندن مناطق مختلف با یک‌دیگر ضروری است.

روز گذشته مایکروسافت و فیس‌بوک اعلام کردند که ۴ هزار مایل کابل را در زیر دریا قرار می‌دهند که یکی از بالاترین ظرفیت‌های انتقال اطلاعات در بستر کابل‌های موجود در اقیانوس‌ها را دارد که تا به حال توسط شرکت‌های فعال در حوزه فناوری تولید و به کار گرفته شده و هدفش مدیریت نیاز روز افزون به پهنای باند است.

گفته شده این کابل مخصوص از ساحل ویرجینیا تا بیل‌بائو در اسپانیا را پوشش می‌دهد. این کابل‌ها در بستر دریا و با ایجاد تقاطع‌هایی در آن به هم متصل می‌شوند. البته این اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد، در سال ۲۰۱۰ گوگل هم این کار را انجام داد و مسیری از اقیانوس را که بین آمریکا و ژاپن قرار داشت با کابل به هم متصل کرد و آن را Unity نامید.

طبق گزارش‌ها پروژه مشترک مایکروسافت و فیس‌بوک با نام Marea خوانده می‌شود که در زبان اسپانیایی به معنی جزر و مد است.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.