ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استوار نامه سفیر جدید ایران تسلیم رئیس جمهوری صربستان شد / تاکید بر توسعه همکاری های تهران و بلگراد

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری صربستان در این مراسم با اشاره به روابط خوب دو کشور ابراز اطمینان کرد که در مدت ماموریت سفیر جدید ایران روابط و همکاری های دو کشور در آینده سیر صعودی داشته باشد.
تومیسلاو نیکولیچ همچنین به دیدار خود در سال جاری از ایران و ملاقات با رئیس جمهوری کشورمان اشاره و از موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در مورد مواضع ایران درباره اعلام یکجانبه استقلال کوزوو قدردانی کرد.
سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان به همتای صربستانی بر لزوم و اهمیت گسترش روابط دو کشور در حوزه های مختلف به ویژه در بخش های اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.
ملاعبداللهی در این دیدار به نقش مهم صربستان در ثبات و امنیت منطقه بالکان و نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه اشاره و بر اهمیت گسترش روابط و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد.
وی در این دیدار به وجود ظرفیت همکاری تهران و بلگراد در زمینه های مختلف بویژه فرهنگی، گردشگری و اقتصادی اشاره کرد و گفت که ایران و صربستان قطعا از این ظرفیت می توانند درجهت منافع ملت های دو کشور استفاده کنند.
سفیر جدید کشورمان در 24 آبان ماه امسال وارد بلگراد شد.
ملاعبداللهی پیشتر مدیرکل تشریفات و مدیر کل آفریقا وزارت خارجه و سفیر ایران در نیجریه و ویتنام بوده است.
شبک **اروپام**436** 1917**انتشار دهنده :سید محمد باقر نوربخش


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.