ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش ویژه: به یاد روزهای خوب فولاد/ بختیار ـ سروش: قطب‌هایی که به هم رسیدند


به گزارش"ورزش سه"، استقلال تهران باید در ورزشگاه آزادی از تراکتورسازی میزبانی کند، دیداری که مطمئنا می تواند جذابیت های زیادی در خود داشته باشد. سروش رفیعی و بختیار رحمانی دو بازیکنی هستند که سرنوشت تقریبا مشابهی با یکدیگر داشته اند.


* بختیار، پله پله تا کاپیتانی
بختیار رحمانی و سروش رفیعی هر دو با فولاد خوزستان چهره های شناخته شده در لیگ شدند. بختیار رحمانی در یک بازی دوستانه توسط استعدادیاب های فولاد جذب شد و تنها یک سال بعد توسط ایناسیو به تیم بزرگسالان فولاد اضافه شد. او پله های موفقیت را در فولاد یکی یکی طی کرد و البته به کاپیتانی این تیم هم رسید. بختیار در فولاد خوزستان بیش از 170 بازی انجام داد و البته به همراه این تیم موفقیت های زیادی را کسب کرد.او از جمله بازیکنانی بود که در قهرمانی فولاد تاثیر فراوانی داشت تا جایی که وقتی فصل بعد اسکوچیچ می خواست به فولاد بیاید، حضور بختیار را یکی از اصلی ترین دلایل آمدنش معرفی کرد.


* سروش را به من بدهید تا قهرمان شوم!
رفیعی با بازی در فجرسپاسی خود را به مجید جلالی فولاد نشان داد تا این مربی او را به فولاد بیاورد.رفیعی البته پله پله در ترکیب فولاد خودش را نشان داد. گل قیچی در دقیقه 96 به ملوان در تیم فرکی وقتی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود، تاثیر زیادی در شهرت رفیعی داشت تا او تعویض طلایی تیم فرکی لقب بگیرد. 


او در حالی که یک قهرمانی شیرین را با فرماندهی بختیار تجربه کرد، با مصدومیت رفیق صمیمی پیش از اولین بازی فصل، پس از حضور اسکوچیچ به چهره اصلی تیم فولاد تبدیل شد و تا زمانی که در فولاد بود، تیم قرمزپوش اهوازی درکورس اصلی قهرمانی قرار داشت.اسکوچیچ پس از رفتن رفیعی از فولاد گفت، او را به من بدهید تا فولاد را قهرمان کنم.


* سرنوشت مشترک در کارت پایان خدمت
در ابتدای لیگ چهاردهم بختیار رحمانی نامش به عنوان یکی از بازیکنانی که کارت پایان خدمتش باطل شده، اعلام شد و البته بد شانسی های بختیار با مصدومیت و پارگی رباطش تکمیل شد.سروش رفیعی نیز در اواسط فصل و در حالی که فولاد در کورس بود، از این تیم مجبور به جدایی شد. این دو در نهایت به سرنوشتی که مقابل آن مقاومت می کردند تن دادند و هر دو به تراکتورسازی رفتند. 


* بختیار در جام جهانی، سروش در جام ملت ها
سروش رفیعی و بختیار رحمانی هر دو در مواقعی مورد نظر کی روش بوده اند و برای تیم ملی بازی انجام داده اند. بختیار رحمانی همراه با تیم ملی به جام جهانی برزیل رفت و پس از آن جام جهانی ماجرای کارت پایان خدمت و مصدومیت باعث شد تا از تیم ملی دور شود.


سروش رفیعی در جام ملت های آسیا با موافقت مقطعی سازمان نظام وظیفه همراه با تیم ملی مسافر استرالیا شد و برای ایران نیز بازی کرد. رفیعی پس از آن مسابقات و بعد از اتفاقاتی که برای او و دیگر سربازان افتاد از تیم ملی دور شد تا اینکه چند ماه قبل در اردوی ایتالیا تیم ملی بازهم حاضر شد اما در هیچکدام از 5 بازی تیم ملی در رقابت های انتخابی جام جهانی حضور نداشت. چیزی که مانع ملی پوش شدن آنهاست وجه فانتزی بازی آنها و غلبه آن به مسئولیت پذیری و مشارکت شان در کارهای دفاعی است.


* دیدار دوباره در تبریز
این دو بازیکن در لیگ پانزدهم به تراکتورسازی تبریز پیوستند و هر دو بازیکنان اصلی تیم قلعه نویی بودند. این دو بازیکن در مقاطعی برای تبریزی ها بازی های بسیار خوبی انجام دادند و البته در مسابقات آسیایی ارزش های خود را نشان دادند. در لیگ پانزدهم بختیار رحمانی 5 گل زد، 3 پاس گل برای تراکتورسازی داد و همچنین سروش 4 گل زد، 7 پاس گل داد و البته یک پنالتی منجر به گل برای تیمش گرفت.


* بختیار به استقلال، سروش به کجا؟
در ابتدای فصل بختیار رحمانی به استقلال تهران پیوست تا شاه ماهی نقل و انتقالات در ابتدای فصل آبی پوش شده باشد.رحمانی تا کنون برای آبی های تهران یک پاس گل داده و یک پنالتی منجر به گل گرفته است و البته یک گل در جام حذفی به ثمر رسانده است. البته ناگفته نماند او در استقلال بسیار پایین تر از حد انتظار نشان داده و هنوز نتوانسته در سطح بازیکنی عمل کند که فولاد را با بازی های درخشان به قهرمانی لیگ رساند. 


سروش رفیعی نیز تا انتهای نیم فصل در تراکتور مطمئنا خواهد بود و پس از آن باید مسیر بعدی اش را مشخص کند. سروش تا اینجای لیگ برای قرمزهای تبریزی 1 گل زده و دو پاس گل داده است. او در شرایطی قصد جدایی از تراکتور را دارد که مشخص نیست مقصدش پرسپولیس خواهد بود یا به فولاد برمی گردد، تیمی که به جد قصد استخدام دوباره سروش را دارد. در عین حال شاید رفیعی با یک پیشنهاد خارجی ایران را ترک کند.

 

* وعده دیدار ، جمعه ورزشگاه آزادی
سروش و بختیار خیلی زود دوباره به هم رسیده اند و هر کدامشان در دیدار روبه رو باید برتری شان را به دیگری اثبات کنند. شاید برنده این دوئل فولادی سرنوشت حساس ترین بازی این هفته از رقابت های لیگ برتر را رقم بزند. هم منصوریان و هم قلعه نویی امیدوارند جمعه روز کارگردان های تیم خودشان باشد. شما فکر می کنید فردا بین سروش و بختیار کدامیک گلیم را از آب بیرون می کشند؟ یکی، هیچ کدام و شاید هم هر دو. اگر اینطور باشد استقلال ـ تراکتور زیباتر از همیشه خواهد بود. 

 


سهیل احیایی


[ منبع این خبر سایت ورزش3 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش3 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.