ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تلاش سامح شکری برای کاهش تنش میان مصر و عربستان

وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط ضمن تلاش برای کاهش تنش موجود میان عربستان و مصر بر لزوم توجه به تأمین منافع برابر دو کشور در روابط مشترکشان تأکید کرده است.


خبرگزاری فارس: در روزهایی که شدت تنش میان مصر و عربستان به اوج خود رسیده‌ است، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در گفت‌وگویی با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، تلاش کرده از میزان شدت این تنش‌ها بکاهد.
شکری در خصوص روابط عربستان و مصر گفت دو کشور روابط ویژه‌‌ای با تاریخ مشترکی دارند که تقویت روابط و قرار دادن آن در چارچوبی که منافع دو کشور را به صورت مساوی تأمین می‌کنند به یک ضرورت تبدیل می‌کند.
وزیر خارجه مصر گفت که ریاض و قاهره در بسیاری از امور منطقه همکاری و هماهنگی می‌کنند به ویژه در زمنیه امنیت ملی اعراب و امنیت کشورهای عربی حاشیه خیلج فارس.
شکری درباره وضعیت بحران سوریه هم گفت که تلاش برای برگرداندن زمان به عقب و برگرداندن سوریه به وضعیت پیشین‌اش یک توهم بیش نیست.
وی تأکید کرد که موضع مصر در خصوص سوریه بر دو اصل استوار شده یکی حفظ وحدت ملی و سلامت منطقه‌ای دولت سوریه و جلوگیری فروپاشی دولت و دستگاه دولت سوریه و دومی هم توجه به مطالبات مردم این کشور و اجرای خواسته‌های آن‌هاست با مشارکت همه طرف‌های سوری است.
چند روز پیش گزارشی منتشر شده بود که در آن ادعا شده بود «محمد بن سلمان» جانشین ولی‌عهد و وزیر دفاع عربستان یکی از شروط اصلی خود برای بهبود روابط با مصر را برکناری سامح شکری اعلام کرده بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.