ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار دونالد ترامپ به شرکت های آمریکایی

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در این توییت ها نوشت: 'آمریکا مالیات بر مشاغل و مقررات مربوط را به شدت کاهش خواهد داد اما هر شرکتی که کشور ما را به قصد کشور دیگری ترک کند، کارکنان خود را اخراج کند، کارخانه جدیدی در آن کشور ساخته و گمان کند که می تواند محصولات خود را بدون مجازات یا تبعات در آمریکا بفروشد؛ در اشتباه است.'
وی با تکرار وعده های انتخاباتی خود در مورد اعمال تعرفه و مالیات مضاعف بر شرکت های آمریکایی ای که به خارج از این کشور منتقل می شوند، نوشت که بر واردات محصولات چنین مشاغلی اعم از خودرو، تجهیزات سرمایشی و غیره مالیاتی 35 درصدی وضع خواهد شد. رئیس جمهوری جدید آمریکا نوشت که اگر این شرکتها در درون آمریکا فعالیت کنند، می توانند بدون پرداخت مالیات و تعرفه در 50 ایالت این کشور جابجا شوند.
وی ضمن هشدار به شرکتهایی که قصد خروج از آمریکا را دارند نوشت: 'ایالات متحده برای کسب و کار باز است.'
چندی پیش اعلام شد که یکی از شرکت های تولید کننده تجهیزات سرمایشی که با ساخت کارخانه ای در مکزیک هزار و 400 کارگر آمریکایی خود را اخراج کرده بود، با توافق با ترامپ از انتقال کسب و کار خود به مکزیک صرف نظر کرد و تصمیم گرفت که یک هزار کارگر به کار خود ادامه دهند و در عوض از مساعدتهای مالیاتی و مقرراتی برخوردار شود.

*** 'چین از آمریکا اجازه کاهش ارزش پول خود را گرفت؟'
دونالد ترامپ همچنین در واکنش به برخی انتقادها در مورد گفت و گو با رئیس جمهوری تایوان نوشت: 'آیا چین از ما اجازه گرفته بود تا ارزش پول خود را کاهش داده و رقابت را برای شرکت های ما دشوار سازد و بر خلاف ما که مالیاتی بر محصولات چینی اعمال نمی کنیم مالیات سنگینی بر محصولات آمریکایی وضع کند؟'
چند روز پیش رئیس جمهوری تایوان که چین آن را بخشی از قلمرو خود می داند، با دونالد ترامپ تماس گرفت و پیروزی وی را در انتخابات تبریک گفت. به گفته مقام های تایوانی، انجام این گفت و گوی تلفنی پیشتر با تیم ترامپ هماهنگ شده بود. برخی از منتقدان ترامپ با اشاره به رسمیت شناخته نشدن تایوان از سوی آمریکا، این اقدام را سنت شکنی و موجب تحریک چین دانستند.
ترامپ در ادامه توییتهای خود در این زمینه نوشت: 'فکر نمی کنم که چینی ها برای ساخت مجموعه عظیم نظامی خود در میانه دریای چین جنوبی از ما اجازه گرفته باشند.'
وی پیشتر نیز در توئیتی نوشت که آمریکا به تایوان میلیاردها دلار تسلیحات نظامی می فروشد ولی برخی انتظار دارند که وی نباید پاسخ تماس تلفنی رئیس جمهوری آن کشور را بدهد.
اروپام**3092**
ترجمه: سیّد منصور جاوید**انتشار دهنده: فریبا مدنی


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.