ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ویژگی های هیئت رئیسه مجلس از زبان پزشکیان

ویژگی های هیئت رئیسه مجلس از زبان پزشکیان

آنا/ مسعود پزشکیان درباره ویژگی هیئت رئیسه مجلس گفت: هیئت رئیسه باید زبان گویای مجموعه باشد و در قبال مجموعه نیز پاسخگو باشد. ما در تمام مجالس چنین نگاهی نداشتیم و افراد هم متعهد به رسالت‌ها نبودند. علت اینکه به جایی نرسیدیم این است که در قبال مجموعه پاسخگو نبودیم و جمعیت هم قراری نگذاشته که پاسخگو باشند.

وی درباره اینکه آیا رقابت برای کرسی ریاست مجلس دهم می‌تواند کیفیت کار مجلس را افزایش دهد؟ اظهار کرد:‌ اگر این رقابت‌ها صرفا در این حد باشد نه مشکلی را حل می‌کند و نه مشکلی را به‌وجود می‌آورد. مشکل زمانی ایجاد می‌شود که ما برای کار در مجلس و حل مشکلات برنامه نداشته باشیم.

وی ادامه داد:‌ آنچه الان اتفاق افتاده، روزمرگی است. چرا مجلس‌های ما در طول 38 ساله گذشته مشکل‌های مختلف کشور را حل نکردند؟‌ یعنی ممکن است یک عده آدم بنشینند علمی فکر کنند و راه حلی پیدا نکنند؟ چطور دیگران پیدا کرد‌ه‌اند و ما نمی‌توانیم؟ یا بلد نیستیم یا اگر راهی را پیدا کردیم مصمم برای رفتن نیستیم. در نتیجه همیشه به مردم وعده می‌دهیم و مردم امیدوار می‌شوند که این عده جدید چکار می‌کنند.

منتخب مردم تبریز در مجلس دهم گفت: تا زمانی که بررسی‌ قانون و قانونگذاری در چارچوب علم نباشد و احساسی بخواهند با یک طرح دو فوریتی اقدام کنند، کارها به جایی نمی‌رسد. با طرح دو فوریتی نمی‌توان کار 38 سال را انجام داد.

وی درباره کسانی که با حضور در یک فهرست در انتخابات پیروز شدند و بعد به نفع جناح دیگری فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: اگر کسی در جایی با تعهدی پیروز شده است و سپس راه خود را عوض کند، نامردی است. اگر من با تعهد و با اعتبار کسی بالا آمده‌ام، نباید نمک بخورم و نمکدان بشکنم.

پزشکیان درباره ویژگی هیئت رئیسه مجلس گفت: هیئت رئیسه باید زبان گویای مجموعه باشد و در قبال مجموعه نیز پاسخگو باشد. ما در تمام مجالس چنین نگاهی نداشتیم و افراد هم متعهد به رسالت‌ها نبودند. علت اینکه به جایی نرسیدیم این است که در قبال مجموعه پاسخگو نبودیم و جمعیت هم قراری نگذاشته که پاسخگو باشند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: ریاست‌ها و پست‌ها با لابی‌ها به نتیجه می‌رسد نه بر اساس برنامه و هدف و شایستگی‌ها و الان هم برای پست لابی می‌کنند.

اون افزود: فعلا روال مثل گذشته است. باید مجموعه کسانی که نماینده شدند، نگاه خود را اصلاح کنند. یک اصل مدریتی است که می‌گوید که اگر همان کار را با همان روش انجام دهی و انتظار داشته باشی که تغییری به‌وجود بیاید، دیوانگی است. ما اگر همان راهی را که قبلی‌ها رفتند، برویم بعد انتظار داشته باشیم که اتفاقی بیافتد غیر ممکن است، باید نگاهمان اصلاح کنیم تا بتوانیم تغییری ایجاد کنیم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.