ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت الله جوادی آملی: ایران اسلامی همواره به دنبال صلح است

آیت الله جوادی آملی: ایران اسلامی همواره به دنبال صلح است

ایرنا/ آیت الله ˈعبدالله جوادی آملیˈ از مراجع تقلید گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه از قدرت و توانمندی بالایی برخوردار است ولی همواره به دنبال صلح بوده و به هیچ کشوری در جهان تعدی نداشته است.

این مرجع تقلید روز شنبه در دیدار جمعی از مسوولان سازمان بسیج اساتید کشور، افزود: ایران اسلامی با اینکه در اوج قدرت قرار دارد به هیچ کشوری تجاوز نداشته و این مساله نشان دهنده کرامت انقلاب اسلامی است که باید غربی ها از آن درس بگیرند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس هم هیچگاه کرامت انسانی را نادیده نگرفتیم افزود: ایران اسلامی با وجود قدرت و توان خود در تمام این سال ها کرامت انسانی را نادیده نگرفت.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: حتی بعد از سال های دفاع مقدس وقتی صدام به کویت حمله کرد و با حمله کشورهای مختلف برعلیه خود مواجه شد، ما چون قطعنامه را پذیرفته بودیم اصول اخلاقی و انسانی را زیر پا نگذاشتیم و اقدامی بر علیه او نکردیم؛ لذا جمهوری اسلامی ایران با وجود قرار داشتن در اوج قدرت به هیچ کشوری تجاوز نکرد که این مهم نشانه کرامت انقلاب اسلامی است.

وی گفت: غربی ها اگر می خواهند کرامت انسانی را بفهمند به ایران اسلامی نگاه کنند و اینکه بسیاری از کشورهای جهان و جهان اسلام شیفته نظام اسلامی هستند به خاطر زبان و منطق انقلاب اسلامی است.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود، جنگ نرم را مورد اشاره قرار داد و افزود: اینکه نام بخشی از فعالیت های فرهنگی تان به عنوان جنگ نرم انتخاب شده است باید بدانید که این عنوان نام پربرکتی است؛ چراکه رسالت انبیاء الهی در برابر طاغوتیان نیز همین جنگ نرم بوده است.

وی افزود: شما اساتید بسیجی پرچمدار این جنگ نرم هستید و باید با این فرهنگ و نگاه نیروسازی کنید تا هیچ بیگانه ای قصد آسیب به جامعه را نداشته باشد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.