ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نیاز خونی بیماران تالاسمی استان بوشهر برطرف می‌شود

اهدای خون پاسداران گرگانی در روز جانباز مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: با اهدا مستمر خون به پایگاه انتقال خون خوشبختانه نیاز خونی بیماران تالاسمی و دیگر نیازمندان به خون در استان بوشهر بر طرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، کرامت ناموری صبح امروز در آیین تجلیل از اهدا کنندگان خون در بوشهر با بیان اینکه اهدا خون سبب افزایش سلامتی در انسان می‌شود اظهار داشت: اهدا کنندگان خون ضمن اینکه سبب کاهش غلظت خون و پیشگیری از بیماری‌های ناشی از آن می‌شود اهدا کننده از بیماری و یا مشکلات احتمالی خود مطلع می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه سالانه 40 تا 45 هزار نفر در استان بوشهر برای اهدا خون مراجعه می‌کنند افزود: از این تعداد 80 درصدشان موفق به اهدا خون می‌شوند.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر بیشترین دریافت کنندگان خون را بیماران تالاسمی، تصادفی، سرطانی، هموفیلی وافرادی که عمل جراحی دارند دانست و گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده پس از بیماران تالاسمی ، حادثه دیدگان در سوانح و بیمارانی که اعمال جراحی دارند بیشترین میزان مصرف خون دارند.

ناموری با بیان اینکه 57 درصد اهدا کنندگان خون در استان بوشهر مستمر هستند افزود: پارسال 45 هزار نفر از مردم استان به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کردند و بیش از 35 هزار واحد خون اهدا کردند که از این میان 57 درصد از اهدا کنندگان مستمر بودند.

وی با اشاره به اینکه میزان اهدا خون در استان بوشهر نسبت به متوسط کشوری بیشتر است افزود: میزان اهدا خون در کشور 27 در یک‌هزار و در استان 30 در یک‌هزار یعنی از میانگین کشوری بالاتر است.

در این مراسم 18 نفر از افرادی که تاکنون 100 بار خون اهدا کرده‌اند در مراسمی در بوشهر با دریافت لوح سپاس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  تجلیل شدند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.