ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیماران تالاسمی سیستان و بلوچستان سالانه 50 هزار واحد خون نیاز دارند

اهدای خون پرسنل خبرگزاری تسنیم به مناسبت روز خبرنگار
رئیس سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین مصرف‌کنندگان واحدهای خون اهدایی در استان بیماران تالاسمی هستند که سالانه بیش از ۵۰ هزار واحد خون نیاز دارند.

سهیلا خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: بیشترین مصرف‌کنندگان واحدهای خون اهدایی در استان بیماران تالاسمی هستند که سالانه بیش از 50 هزار واحد خون نیاز دارند.

رئیس سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کمبود خون جان بیماران نیازمند به خون استان را تهدید می‌کند، گفت: روزانه 350 واحد خون و فرآورده خونی در سطح استان نیاز است که میزان خون فعلی اهدایی توسط مردم استان این نیاز را پوشش نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: سالانه در استان با کمبود حدود 16 هزار واحد خون مواجه هستیم که این نیاز از استان‌های همجوار به عنوان معین دریافت می‌شود.

خسروی با اشاره به ضرورت افزایش اهدای خون در استان افزود: مردم سیستان و بلوچستان که همواره در عرصه‌های خیر پیش‌قدم هستند، در زمینه اهدای خون نیز حضور بیشری داشته باشند.

رئیس سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بیماران تالاسمی، بیماران دیالیزی، بیماران مبتلا به اختلال نادر خون‌ریزی و مجروحان حوادث رانندگی از اولویت‌های دریافت خون اهدایی هستند که نیاز آنها با خون اهدایی در سطح استان تامین نمی‌شود.

انتهای پبام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.