ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سفیر سوریه در روسیه: دمشق برای آغاز مذاکرات آماده است

سفیر سوریه در روسیه: دمشق برای آغاز مذاکرات آماده است

ایرنا/ ریاض حداد سفیر سوریه در روسیه گفت: دمشق برای از سرگیری مذاکرات سوریه در هر زمانی آمادگی دارد، ولی معارضان تحت حمایت برخی کشورها در این زمینه کارشکنی می کنند.

حداد امروز (جمعه) در مصاحبه با خبرگزاری روسیا سگودنیا در مورد علت به تعویق افتادن تاریخ ازسرگیری مذاکرات سوریه گفت: این پرسش را باید از «استفان دی میستورا» نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه و بازیگران بین المللی همچون روسیه و آمریکا پرسید، اما در مورد آمادگی دمشق برای ازسرگیری مذاکرات یادآور می شوم که این آمادگی داریم .
وی ادامه داد: دولت برای هر گونه مذاکره صلح آمادگی دارد و دستگاه رهبری سوریه بارها به ضرورت حل و فصل سیاسی مسائل تاکید می کند، زیرا فقط سوری ها حق دارند سرنوشت کشور خود را تعیین کند، اما امروز مساله آمادگی دمشق برای نذاکرات نیست،بلکه موانعی است که در مسیر حل و فصل سیاسی مسائل کشور ایجاد می شود.
سفیر سوریه در روسیه در این رابطه دولت های عربستان سعودی، قطر، ترکیه و اردن را به کارشکنی در حل و فصل سیاسی مسائل سوریه متهم و خاطرنشان کرد: این کشورها به دستور آمریکا علیه سوریه اقدام می کنند.
وی ادامه داد: یکی از مسائل اصلی بحران سوریه باز بودن مرز ترکیه است که تروریست ها از طریق آن به کشور نفوذ کرده و سلاح و مهمات و کمک مالی دریافت می کنند.
حداد گفت: تروریست ها با گذراندن دوره های ویژه به سوریه نفوذ می کنند و با شبه نظامیان آموزش ندیده که در سال های اخیر به مقابله با نیروهای دولتی سوریه برخاسته بودند، کاملا فرق دارند.
حداد اضافه کرد: آمریکا هم مانع حل و فصل مسائل سوریه می شود و به وعده های خود عمل نمی کند. واشنگتن خود را به انجام هیچ یک از تعهدها در توافق های موجود با روسیه متعهد نمی داند.
وی گفت: واشنگتن باید سیاست معیارهای دوگانه را در مبارزه با تروریسم کنار بگذارد. این کشور به روسیه وعده داده بود که برای جداسازی معارضان از تروریست ها تلاش می کند، اما هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است و افزون بر آن آمریکا با گنجاندن تعدادی از گروه های تروریستی در وهله اول احرار الشام و جیش الاسلام در فهرست گروه های تروریستی سازمان ملل مخالفت کرد.
سفیر سوریه در روسیه اعلام کرد که آمریکا از آتش بس برقرار شده برای کمک به نفوذ هر چه بیشتر تروریست ها از خارج به سوریه سوء استفاده کرده و در بروز وضعیت فعلی مسئول است.
وی در بخش دیگری از مصاحبه خاطرنشان کرد که نیروی هوافضای روسیه در سوریه بسیار موثر عمل کرده و توانست گروه های تروریستی فعال در سوریه را تضعیف کند.
حداد گفت: بر اثر حملات هوایی روسیه قاچاق نفت به ترکیه توسط تروریست ها بطور کامل متوقف شده و تمام انبارهای نفت تحت کنترل آنها نابود شده است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.