ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همکاری مسکو و واشنگتن ضد داعش تقویت شود/نقض آتش بس کمتر شده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، میخائل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که هماهنگی میان مسکو واشنگتن در موضوع آزاد سازی شهر الرقه سوریه از لوث داعش تقویت شود.

وی افزود: روسیه با آمریکایی ها به طور روزانه تبادل اطلاعاتی در سطح وزیران خارجه و دفاع دو کشور دارد تا تحولات اوضاع و میزان پایبندی به آتش بس و رصد موارد نقض آتش بس بررسی شود.

بوگدانف تاکید کرد: موارد نقض آتش بس اخیرا کمتر شده است اما همچنان مواردی وجود دارد که بسیار کمتر از قبل است.مسکو مایل است که روند تبادل اطلاعات و هماهنگی بسیار بیشتر و سریع تر از قبل باشد.روسیه مسئول بخشی از مشکلات در این زمینه نیست.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو خواستار از سرگیری مذاکرات سوریه در ژنو تحت نظارت سازمان ملل در اسرع وقت است.مذاکرات نباید تعلیق شود و وقفه های طولانی در آن ایجاد شود و این به اراده سیاسی همگانی نیاز دارد و نیز به آمادگی نمایندگان گروههای معارض سوری برای این گفتگوها و پیش شرط قرار ندادن نیاز دارد.

بوگدانف تاکید کرد: همه باید در روند باشند از جمله کُردهای سوریه و حزب اتحاد دموکراتیک.مسکو خواهان هیئت یکپارچه معارضان است و اینکه مذاکرات به طور مستقیم باشد اما شرایط برای آن مهیا نیست و همه ناظران بر این موضوع تاکید دارند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.