ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاکتیک ویژه ضد داعش/موعد حمله نهایی به شهر فلوجه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه،نیروهای عراقی در همه محورهای اطراف فلوجه در حال پیشروی هستند.در حمله به مواضع داعش صدها داعشی به هلاکت رسیده اند.نیروهای عراقی از جنوب شهر در کرانه رود فرات، شرق آن در السجاریه، غرب آن الخالدیه و الصقلاویه در شمال گلوی داعش را فشرده اند.

نیروهای عراقی از چهار طرف حلقه محاصره را بر داعش تنگ کرده اند.نیرویهای مردمی در شمال فلوجه مستقر شده اند تا داعشی ها راهی برای فرار نیابند.این تاکتیک موثر برای اینکه درگیری ها در داخل مناطق شلوغ صورت نگیرد و نبرد به خارج از مناطق مسکونی کشیده شود.

خنثی سازی ۲۰۰ بمب و ۶۰ منزل بمبگذاری شده در الکرمه

یک منبع امنیتی اعلام کرد: در مناطق الکرمه حدود دویست بمب و ۶۰ منزل بمبگذاری شده خنثی شده است.نیروهای ویژه خنثی کننده مواد منفجره عراق در عملیات فلوجه این مواد منفجره که از سوی داعش کار گذاشته شده بود را خنثی کردند.

العامری: نبرد نهایی در راه است

هادی العامری دبیر کل سازمان بدر عراق گفت: مرحله نهایی عملیات آزاد سازی فلوجه ظرف روزهای و نه هفته های آینده آغاز خواهد شد.مراحل اولیه که از روز دوشنبه گذشته شروع شده است در شرف پایان یافتن با محاصره کامل شهر فلوجه است.

وی افزود: نیروهای مردمی وارد شهر نمی شود مگر در صورتی که عملیات ارتش با شکست روبرو شود.

خروج امن ۴۶۰ فلوجه ای

منابع وابسته به ستاد جنگ عراق گزارش دادند: نیروهای پلیس و مردمی عراق بیش از ۴۶۰ نفر ازساکنان فلوجه را از منطقه درگیر خارج کردند و از محور شرقی به مناطق امن خارج کردند.

تلاش داعش برای خارج شدن از زیر فشار در فلوجه

سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق گفت: عملیات آزاد سازی فلوجه با هدف رهایی از داعش از یک سو و حفظ امنیت بغداد از سوی دیگر است زیرا بیشتر عملیات های تروریستی از شهر به سوی بغداد ترتیب داده می شود خواه خودروهای بمبگذاری شده خواه عوامل انتحاری.

وی افزود: داعش به دنبال روانه کردن انتحاری ها به بغداد برای تحت تاثیر قرار دادن عملیات آزاد سازی فلوجه است و دستگاه های اطلاعاتی با تمام توان به دنبال خنثی کردن این تلاشهای مذبوحانه هستند.

توصیه های مرجعیت درباره غیرنظامیان در جنگ با داعش فلوجه

احمد الصافی نماینده آیت الله سیستانی در کربلا خطاب به نیروهای امنیتی عراق که در جنگ با داعش در فلوجه به سر می برند گفت: در این روزهای بزرگ که نیروهای امنیتی، مردمی و عشایری ما در حال نبردهای سنگین با تروریست های داعش برای نابودی آنها در عراق هستند باید در برابر بزرگی این نیروها سرتعظیم فرود آوریم.ای کاش ما با شما بودیم و فوز عظیمی به دست می آوردیم.

وی تاکید کرد: آنچه در توان ما است این است که بگوییم قدر و منزلت و اجر بزرگ دارید.ای کاش ما با شما بودیم و حائز فوز عظیم می شدیم و خطاب به شهیدانی که به بهشت جاودان رفتند می گوییم (ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياء عن ربهم يرزقون).

وی افزود: اما زخمی شدگان و جانبازان این افراد اجر و پاداش مضاعف نزد خداوند دارند یکبار به سبب جهاد و یکبار به سبب صبری که در راه خدا پیشه کردند.اما وظیفه ماست که دردها و آلام آنها را کم کنیم.

نماینده آیت الله سیستانی در کربلا گفت: رزمندگان باید از در مناطق درگیر از افراد بی گناه حمایت کنند.رهایی انسان بی گناه مهمتر از هدف قرار دادن دشمن است.

عملیات روند مطلوبی دارد

سرتیپ یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت: عملیات در داخل شهر فلوجه به تکمیل شدن فاز دوم عملیات بستگی دارد و حرف و حدیثهایی که از عملیات پس از ماه مبارک رمضان زده می شود فقط گمانه زنی است و ارتباطی به نیروهای مشترک ندارد.

وی افزود: عملیات آزاد سازی فلوجه مطابق طرح ها و استراتژی های فرماندهی مشترک پیش می رود.نیروها در حال حاضر مشغول انجام فاز دوم عملیات هستنند اما درباره فاز سوم و نهایی باید بگوییم که طرح و استراتژی خاصی برای عملیات در داخل شهر است.این تصمیم به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح بستگی دارد.

الزبیدی تاکید کرد: مرحله سوم از عملیات شامل ورود به شهر و نابودی داعش در داخل شهر خواهد بود.

آمادگی برای نبرد برق آسا در داخل فلوجه

یک منبع وابسته به نهاد مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم عراق آماده عملیات در مناطق فلوجه و پیشروی به سوی مرکز برای آزاد سازی آن از لوث تروریست ها هستند.

این منبع بیان کرد: نیروها در مناطق استراتژیک مستقر هستند و پس از اتمام محاصره شهر و تحقق اهداف از پیش تعیین شده به شهر حمله خواهند کرد.پس از تکمیل فاز دوم عملیات، شاهد عملیات گسترده برای حمله و حرکت به سوی مرکز شهر خواهیم بود که نیروهای مبارزه باتروریسم عراق نقش به سزایی خواهند داشت.

 

پیشروی های موثر به سوی رود فرات در حومه فلوجه

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: نیروهای مردمی و عشایری به شکل گسترده ای از تقاطع السلام به سوی رود فرات در حومه جنوبی شهر فلوجه پیشروی کرده اند.

وی افزود: نیروها همچنین در جزیره الخالدیه پیشرویهایی داشته اند.دشمن در محورهای فلوجه و الخالدیه متحمل تلفات و خسارات سنگین شده است.در این عملیات بیش از صد تروریسم کشته و ۱۸ خودرو بمبگذاری شده ای که عوامل انتحاری آن را هدایت می کردند منفجر شده است.

المحلاوی از کشته شدن شماری زیادی از داعشی ها و منهدم شدن ۵ خودرو بمبگذاری شده آنها در نزدیکی پل السجر در شمال فلوجه نیز خبر داد.

پاکسازی ۳ منطقه دیگر و نبرد سنگین در نزدیکی سد فلوجه

یک منبع نظامی گزارش داد: نیروهای عراقی موفق به پاکسازی مناطق البو بردی و البوعاید در ناحیه العامریه در جنوب فلوجه شده اند و در حال نبرد سنگین در نزدیکی منطقه الشرده در نزدیکی سد فلوجه هستند.

این منبع بیان کرد: در این عملیات ۳۰ داعشی به هلاکت رسیده است که در میان آنها اتباع خارجی و عربی دیده می شود.همچنین منطقه البو عیفان که یکی از مهمترین و شاخص ترین مناطق در غرب فلوجه محسوب می شود از لوث داعش پاکسازی شده است و هفده داعشی کشته و سه مرکز استقرار تک تیراندازان داعش منفجر شده است.

درهم شکستن استحکامات داعش در شرق فلوجه

عبدالامیر الشمری فرمانده عملیات بغداد گفت: نیروهای عملیات بغداد و پلیس عراق و نیروهای مردمی به طور کامل الکرمه را از لوث داعش آزاد کرده اند و نوبت به شهر فلوجه رسیده است.

وی از در هم شکستن استحکامات داعش در مناطق شرقی فلوجه خبر داد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.