ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سامح شکری: مصر و لبنان آینده مشترکی دارند

وزیر خارجه مصر تأکید کرد مصر و لبنان شرکای هم هستند و با چالش‌های مشترکی روبرو هستند.

به گزارش شریان نیوز،سامح شکری، وزیر خارجه مصر در سفر به لبنان با مقامات این کشور از جمله میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان و جبران باسیل، وزیر خارجه این کشور دیدار کرد. وی پیامی را از عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر به میشل عون داد که در این پیام سیسی از عون برای سفر به مصر دعوت کرده است.

وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با جبران باسیل گفت: مصر و لبنان شریک هستند و آینده واحدی دارند. ما با چالش‌های مشترکی به دلیل رخدادهای اطرافمان مواجهیم.

وزیر خارجه لبنان نیز گفت: انتخاب رئیس‌جمهور آغاز احیای نهادهای لبنان و بازگشت نظم به آن‌هاست. ما امیدواریم دولت وحدت ملی تشکیل شده که براساس قانون انتخابات، انتخابات پارلمانی را برگزار کند.

جبران باسیل گفت: لبنان به رغم فشارهایی که با آن روبروست از جمله فشار ناشی از تروریسم و آوارگان سوری اما همواره مذاکره را بر خشونت ترجیح داده است. سخنان میشل عون در زمان ادای سوگند نشان داد که لبنان از سیاست خارجی مستقلی برخوردار و به منشور اتحادیه عرب درباره برقراری روابط سالم با کشورهای عربی پایبند است.

وی ابراز امیدواری کرد اتحادیه عرب جایگاه فعال خود را بازیابد.

 

[ منبع این خبر سایت شریان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شریان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.