ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعهد اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام و ضرورت پایبندی تمامی طرفها به اجرای آن

تعهد اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام و ضرورت پایبندی تمامی طرفها به اجرای آنبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دومین دور گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، به ریاست مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان و خانم هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، با حضور هییتهای همراه در بروکسل برگزار شد.
در این دور از گفتگوها محدوده وسیعی از همکاری ها در حوزه های اقتصادی، تجاری، بانکی، انرژی، حمل و نقل، محیط زیست، آموزشی، علمی و پژوهشی، بهداشتی، پناهندگان و مهاجران، مواد مخدر، بلایای طبیعی مورد بحث قرار گرفت و در خصوص اجرای توافقات فیمابین در این حوزه ها تصمیم گیری شد.
طرفین همچنین در ارتباط با مسایل و تحولات بین المللی و منطقه ای و بخصوص سوریه، عراق، یمن و افغانستان به تبادل نظر پرداختند.
بخشی از گفتگوها نیز به تبادل نظر مقدماتی در مورد مسایل حقوق بشری اختصاص داشت.
تخت روانچی در حاشیه این دور از گفتگوها همچنین با خانم فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و در خصوص مسایل و تحولات در روابط دوجانبه و منطقه ای به تبادل نظر پرداخت.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این دیدار بر تعهد اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام و ضرورت پایبند بودن تمامی طرفها به اجرای این توافق تاکید کرد.
دور بعدی گفتگوهای بلند پایه ظرف 6 ماه آینده در تهران برگزار خواهد شد.
دور اول این گفتگوها به ریاست تخت روانچی و خانم اشمید در اوایل سال جاری در تهران برگزار شده بود.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.