روش پدافند غیرعامل باید با نوع تهدیدها متناسب سازی شود

به گزارش ایرنا، سردار مسعود داریوندی ظهر پنجشنبه در همایش رابطان پدافند غیرعامل مدارس استان قزوین، افزود: همانطور که ده ها سال پیش تهدیدهای سایبری و زیستی هنوز شناسایی نشده بودند هم اکنون نیز شاید دشمن با استفاده از تمام ابزارها و دانشمندان خود به دنبال تهدیدهای دیگری باشد که ضمن حفظ آمادگی خود در این زمینه باید تمام تهدیدهای احتمالی آنها را نیز شناسایی کنیم.
وی اضافه کرد: بر خلاف دفاع مستقیم که با استفاده از ابزار نظامی صورت می گیرد، دفاع غیرعامل نیز با مصون ساختن زیرساخت ها برای بازدارندگی و حفاظت از کشور تحقق می یابد.
سردار داریوندی، پدافند غیرعامل را مجموعه اقدام هایی عنوان کرد که موجب بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری،تسهیل مدیریت بحران و اقدام غیر نظامی می شوند.
وی، پدافند عامل و غیرعامل را برگرفته از مبانی اعتقادی ما از جمله آیه های قرآن کریم، سیره اهل بیت (ع) و تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب در جهت مبارزه با ظلم و تجاوز اعلام و اضافه کرد: با وجود این که موضوع پدافند غیرعامل تنها چند سال است که به صورت رسمی مطرح شده اما توجه به سخنان امام راحل نشان می دهد که ایشان با دقت نظر خطر تهاجم دشمن در شیوه های مختلف را از همان زمان پیش بینی کرده بودند.
به گفته سردار داریوندی، به لحاظ تاریخی نیز جنگ واقعیت تلخ جامعه بشری به حساب آمده تا جایی که طی دهه های اخیر جامعه بشری هیچ گاه در صلح و آرامش به سر نبرده است.
وی ادامه داد: کشور ما در طول جنگ های مختلفی که به آن تحمیل شده متاسفانه بخش های زیادی از سرزمین، اموال و انسان های خود را از دست داد که تمام اینها ناشی از ضعف و ناتوانی مردم و رهبران کشور در دفاع از سرزمین و مقابله با دشمن بود.
معاون طرح و برنامه و امور مجلس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه قدرت نظامی تنها مولفه قدرت به حساب نمی آید، افزود: قدرت فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، دیپلماسی قوی و حتی محیط زیست از مولفه های دیگر قدرت به حساب آمده که هرکدام امروز با تهدیدهای مختلفی رو به رو هستند.
وی ادامه داد: کشور ما با اقتدار ملی و تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری در اقتدار کامل دفاعی قرار داشته و همین مساله جرات تجاوز را از دشمنان ما گرفته است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین نیز در ادامه این مراسم، تهدیدهای مردمی را یکی از حوزه های مهم پدافند غیرعامل اعلام و افزود: برنامه ریزی های صورت گرفته در سال های اخیر با هدف عبور از دستگاه های اجرایی و رفتن به سمت آحاد جامعه بوده است.
محمد افشار، آموزش و پرورش را یکی از بهترین و مهم ترین مولفه های فرهنگ سازی و آموزش دانش آموزان و خانواده ها در زمینه پدافند غیرعامل عنوان کرد.
وی از فرهنگیان به عنوان افسران بزرگ در فرهنگ سازی پدافند غیرعامل یاد و اضافه کرد: امیدواریم با برنامه ریزی لازم و همکاری آموزش و پرورش بتوانیم به نتایج مطلوبی در این زمینه دست یافته و گام های اساسی در این حوزه برداریم.
7388/8054* خبرنگار: پریسا نوروزی** انتشار دهنده: رضا اسدی


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روش پدافند غیرعامل باید با نوع تهدیدها متناسب سازی شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.