ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کلمبیا شورشیان را مسئول ناپدید شدن روزنامه نگار اسپانیایی معرفی کرد

کلمبیا شورشیان را مسئول ناپدید شدن روزنامه نگار اسپانیایی معرفی کرد

ایرنا/ دولت کلمبیا اعلام کرد که گروه شورشی 'ارتش آزادیبخش ملی‌' این کشور، مسئول ناپدید شدن « سالود ارناندز مورا» و دو روزنامه نگار کلمبیایی دیگر است.

به گزارش خبرگزاری اروپاپرس، « لوئیس کارلوس ویلگاس» وزیر دفاع کلمبیا روز جمعه با اشاره به این مطلب تصریح کرده است که گزارش سازمان اطلاعات با اطمینان تایید می‌ کند ارتش آزادیبخش ملی‌، مسئول ناپدید شدن این روزنامه نگاران است.
وزیر دفاع در حالی‌ این اظهارات را مطرح کرده است که «خوان مانوئل سانتوس» رئیس جمهوری کلمبیا روز گذشته گفته بود که روزنامه نگار اسپانیایی برای تهیه خبر در کنار شورشیان است و به گروگان گرفته نشده است.
علاوه بر روزنامه نگار اسپانیایی که از روز شنبه گذشته و هنگامی که در حال تهیه خبری در مورد گروگان گیری کودکان بود ناپدید شد، دو روزنامه نگار دیگر کلمبیایی که دقیقا برای پوشش خبر مفقود شدن روزنامه نگار اسپانیایی در منطقه نورته دِ سانتاندر(شمال شرقی‌) به سر می‌ بردند نیز ناپدید شدند.
وزیر دفاع کلمبیا گفته است که زمان بیشتری از مهلت محتاطانه برای بازگشت روزنامه نگاران گذشته است و مسئولیت امنیت و آزادی روزنامه نگاران به طور انحصاری بر عهده ارتش آزادیبخش ملی‌ است.
ویلگاس اضافه کرده است که کمیته بین المللی صلیب سرخ آماده پاسخ گویی به پروتکل تحویل این افراد است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.